Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie do zasilania silnika CELMY przez kondensator

25 Lut 2015 13:41 3933 4
  • Poziom 16  
    Mam prośbę, znalazłem fajny silnik z przekładniami do dużej wiertarki CELMA. Silnik na 90% jest sprawny ale chciałbym się upewnić w 100% czy ładnie pracuje. Problem w tym, że nie mam pojęcia jak połączyć wychodzące przewodu z zasilaniem przez kondensator , a nie chciałbym czegoś uszkodzić. Poniżej dodaję zdjęcie z ponumerowanymi przewodami - może ktoś mi podpowie jak to prawidłowo podłączyć do 220V . Dodam, że pomiędzy czarnymi przewodami 1 i 2 jest opór 20 omów.

Podłączenie do zasilania silnika CELMY przez kondensator Podłączenie do zasilania silnika CELMY przez kondensator
  • Poziom 32  
    To jest kondensator przeciwzakłóceniowy i podłącza się go równolegle z silnikiem. Czyli 1 z 3 oraz 2 z 4, 1 i 2 do sieci.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Już podłączyłem tak jak napisał grzeskk i silnik ładnie, równo pracuje, ośka na uchwyt się kręci. Wielkie dzięki.
  • Poziom 16  
    Jeszcze mam jedną prośbę odnośnie podłączenia szlifierki kątowej Bosch PWS 7-125 bez wyłącznika na krótko w celu sprawdzenia wirnika. Ze stojana wychodzą 4 styki (dwie cewki) oznaczona na zdjęciu cyframi od 1 do 4, a szczotki oznaczyłem cyframi 5 i 6. Może ktoś podpowie jak to spiąć aby bezpiecznie podłączyć do zasilania?

Podłączenie do zasilania silnika CELMY przez kondensator Podłączenie do zasilania silnika CELMY przez kondensator

Dodano po 3 [godziny] 58 [minuty]:

Już podłączyłem według schematu na zdjęciu poniżej ale niestety wirnik na komutatorze mocno iskrzy

Podłączenie do zasilania silnika CELMY przez kondensator