Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SGS43A82EU/07. - Długo trwający program zmywania - zawiesza się

cyber_human 25 Lut 2015 23:20 960 1
  • #1 25 Lut 2015 23:20
    cyber_human
    Poziom 2  

Zmywarka zakupiona w 2003 roku.

Pierwsza usterka pojawiła się w okolicach minionych świąt - program trwał bardzo długo, koło 5h, a woda nie była ciepła.

Zawezwałem fachowca, który zdiagnozował najpierw padnięty przekaźnik. Przelutował - problem dalej ten sam. Co ciekawe, czasem grzała dobrze.

Wziął sterownik na serwis, po kilku dniach stwierdzili, że płyta sterownika musi mieć gdzieś mikropęknięcie i proponują mostek - grzałka będzie grzać cały czas na maksa, zadziała zabezpieczenie, odłączając grzanie przy ok. 70stC. W miedzyczasie będą polować i Niemca na sterownik.

Oczywiście sterownika nie znaleźli, a zmywarka gotowała naczynia. Do tego para i skraplanie wody pod blatem, blat spuchł itp itd.

Wkurzyłem się, zakupiłem na OLX za 55 zł model SGS55A12, której uszkodzenie polegało na padniętej dolnej uszczelce. Do tego miała świeżo wymienioną grzałkę przepływową, więc uznałem, że to okazja i dawca sterownika i klamotów na zapas.

Po wymianie sterownika, grzeje aż miło - i co najważniejsze, właściwie. Ale jest problem.
    W cyklu zmywania zauważyłem, że program trwa długo, zmywarka wydaje dźwięk podobny do wypompowywania wody, z tym, że cały czas. Otworzyłem wrota, program się nie zatrzymał, ale po zamknięciu sprzęt ruszył dalej, zakończył cykl i wszedł w tryb suszenia.
    Program się zakończył, zmywarka wyłączyła.

Niestety, kolejnego prania nie dokończyła, bo rozdarta uszczelka w końcu wylała wodę na podłogę.

I teraz, przed zakupem uszczelki za ok 130 zł, pytam Was, co może być przyczyną "zawiechy"?

Bo:
    1. mam kupę klamotów zdemontowanych już i mogę łatwo podmieniać
    2. chyba warto się bawić, bo mając tyle klamotów mogę zaoszczędzić sporo i nie kupować nowej...
    3. "fachowcowi" mówię dziękuję - popsuł mi blat

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i ewentualną pomoc.

Pozdrawiam

0 1
  • #2 26 Lut 2015 00:10
    M4GIK
    Poziom 2  

Cześć. Jeżeli nikt nic nie podpowie a masz chwilke to podeślij mi zdjęcie płytki elektronicznej od sterowania.

0