Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corsa b 1.2 - przestała odpalać , strzela w dolot

26 Feb 2015 00:23 2775 11
  • Level 12  
    Witam, mam problem z corsą b 1.2 8v na module zapłonowym.Otóż samochód działał do wieczora ,po czym przy porannej próbie już nie odpalił.Sprawdziłem że iskra jest,paliwo też dochodzi, a przy próbie odpalenia na plaka auto próbuje chwile załapać,po czym strzeli w dolot i dalej nie daje oznak życia.Dzieje się tak na gazie i na benzynie.Czy macie jakieś pomysły?Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam i czekam na rady.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 15  
    Może być tak ze masz przestawiony rozrząd, pilnowałeś czasu wymiany?
  • Level 29  
    Może być też zapchany wydech, aby się przekonać wystarczy wykręcić sondę lambda i wtedy zapalić.
  • Level 12  
    Dobra,dzisiaj sprawdzę i dam znać o efektach

Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

Sprawdziłem rozrząd jest ok wydech odkręciłem przy samym kolektorze i dalej tak samo,dalej strzela i nie odpala,a chwilami aż blokuje silnik przy kręceniu jakby coś było nie tak z zapłonem
  • Level 17  
    Myśle,że problem jest w aparacie zapłonowym.Kiedyś z astrą f magicy ostro walczyli bo były podobne objawy.Wymieniłem aparat i auto hula.
  • Level 29  
    Ja myślę, że problem w krokowcu.
  • Level 12  
    Otóż udało mi się odpalić auto ale problem jest dalej tzn.ciężko odpala ,czasem dusi się przy dodawaniu gazu ale nie zawsze gaśnie i momentami zapala raz dobrze a czasem trzeba kręcić z 5 minut żeby odpaliła dodam że ciągle pali się kontrolka silnika
  • Level 29  
    No to panie mechaniku sprawdź czego brakuje.
  • Level 43  
    automar91 wrote:
    czasem trzeba kręcić z 5 minut

Jednak te d6ra są wytrzymałe. :) Kolego diagnostyka i pomiary,ja bym najpierw gaz zakręcił w bagażniku i poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym sprawdził.
  • Level 12  
    przed chwilą przestawiałem corsę i odpaliła od razu i chodziła dobrze a po zgaszeniu znów nie chce odpalić, dodam że ze 2 godz. temu chciałem ją odpalić i też nie mogłem a teraz raz odpaliła dobrze i po zgaszeniu znów to samo co to może być?
  • Level 25  
    Oprysk Stonki wrote:
    No to panie mechaniku sprawdź czego brakuje.

Sprawdziłeś?Diagnozowałeś coś jeszcze?
    Jeśli nie to wróżymy...Pewnie to samo się dzieje co przed założeniem tematu.
    Czyli albo nie podaje paliwa,albo nie ma iskry albo filtr zatkany albo setki innych przyczyn.... i dlatego nie pali.
  • Level 9  
    Witam i przepraszam za odkopanie tematu. automar91 Czy poradziłeś sobie z tą usterką bo u mnie sytuacja wygląda identycznie. Błędów nie mam.