logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Corsa b 1.2 - przestała odpalać , strzela w dolot

automar91 26 Lut 2015 00:23 3951 11
REKLAMA
  • #1 14478453
    automar91
    Poziom 12  
    Posty: 163
    Ocena: 153
    Witam, mam problem z corsą b 1.2 8v na module zapłonowym.Otóż samochód działał do wieczora ,po czym przy porannej próbie już nie odpalił.Sprawdziłem że iskra jest,paliwo też dochodzi, a przy próbie odpalenia na plaka auto próbuje chwile załapać,po czym strzeli w dolot i dalej nie daje oznak życia.Dzieje się tak na gazie i na benzynie.Czy macie jakieś pomysły?Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam i czekam na rady.
  • REKLAMA
  • #2 14478699
    AUTOGRZEBOLOG
    Poziom 15  
    Posty: 148
    Pomógł: 8
    Ocena: 102
    Może być tak ze masz przestawiony rozrząd, pilnowałeś czasu wymiany?
  • REKLAMA
  • #3 14478716
    Oprysk Stonki
    Poziom 29  
    Posty: 1499
    Pomógł: 102
    Ocena: 379
    Może być też zapchany wydech, aby się przekonać wystarczy wykręcić sondę lambda i wtedy zapalić.
  • REKLAMA
  • #4 14478802
    automar91
    Poziom 12  
    Posty: 163
    Ocena: 153
    Dobra,dzisiaj sprawdzę i dam znać o efektach

    Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

    Sprawdziłem rozrząd jest ok wydech odkręciłem przy samym kolektorze i dalej tak samo,dalej strzela i nie odpala,a chwilami aż blokuje silnik przy kręceniu jakby coś było nie tak z zapłonem
  • REKLAMA
  • #5 14480222
    chomik106
    Poziom 17  
    Posty: 186
    Pomógł: 21
    Ocena: 55
    Myśle,że problem jest w aparacie zapłonowym.Kiedyś z astrą f magicy ostro walczyli bo były podobne objawy.Wymieniłem aparat i auto hula.
  • #6 14481234
    Oprysk Stonki
    Poziom 29  
    Posty: 1499
    Pomógł: 102
    Ocena: 379
    Ja myślę, że problem w krokowcu.
  • #7 14482986
    automar91
    Poziom 12  
    Posty: 163
    Ocena: 153
    Otóż udało mi się odpalić auto ale problem jest dalej tzn.ciężko odpala ,czasem dusi się przy dodawaniu gazu ale nie zawsze gaśnie i momentami zapala raz dobrze a czasem trzeba kręcić z 5 minut żeby odpaliła dodam że ciągle pali się kontrolka silnika
  • #8 14483126
    Oprysk Stonki
    Poziom 29  
    Posty: 1499
    Pomógł: 102
    Ocena: 379
    No to panie mechaniku sprawdź czego brakuje.
  • #9 14483148
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Posty: 17769
    Pomógł: 1574
    Ocena: 6652
    automar91 napisał:
    czasem trzeba kręcić z 5 minut

    Jednak te d6ra są wytrzymałe. :) Kolego diagnostyka i pomiary,ja bym najpierw gaz zakręcił w bagażniku i poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym sprawdził.
  • #10 14484171
    automar91
    Poziom 12  
    Posty: 163
    Ocena: 153
    przed chwilą przestawiałem corsę i odpaliła od razu i chodziła dobrze a po zgaszeniu znów nie chce odpalić, dodam że ze 2 godz. temu chciałem ją odpalić i też nie mogłem a teraz raz odpaliła dobrze i po zgaszeniu znów to samo co to może być?
  • #11 14484431
    pusty20
    Poziom 26  
    Posty: 682
    Pomógł: 66
    Ocena: 213
    Oprysk Stonki napisał:
    No to panie mechaniku sprawdź czego brakuje.

    Sprawdziłeś?Diagnozowałeś coś jeszcze?
    Jeśli nie to wróżymy...Pewnie to samo się dzieje co przed założeniem tematu.
    Czyli albo nie podaje paliwa,albo nie ma iskry albo filtr zatkany albo setki innych przyczyn.... i dlatego nie pali.
  • #12 15148361
    artursexi
    Poziom 12  
    Posty: 28
    Ocena: 15
    Witam i przepraszam za odkopanie tematu. automar91 Czy poradziłeś sobie z tą usterką bo u mnie sytuacja wygląda identycznie. Błędów nie mam.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z samochodem Corsa B 1.2 8V, który przestał odpalać i strzela w dolot. Sprawdzono iskrę oraz dopływ paliwa, a także próbę odpalenia na plaka, co skutkuje chwilowym zapłonem. W odpowiedziach sugerowane są różne przyczyny, takie jak przestawiony rozrząd, zapchany wydech, problemy z aparatem zapłonowym oraz krokowcem. Po dalszych próbach użytkownik udało się odpalić auto, jednak występują trudności z uruchomieniem oraz dławienie silnika. Pojawia się również kontrolka silnika. Użytkownik kontynuuje diagnostykę, sprawdzając różne komponenty.
REKLAMA