Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch Maxx 4 WFC 1200 - Pralka nie wiruje.

Mufka59 26 Feb 2015 08:43 7146 4
 • #1
  Mufka59
  Level 2  
  Witam! Mam pralkę (staruszkę). Do tej pory sprawowała się dobrze. Przez kilkanaście lat miała tylko uszkodzony wiatraczek pompy i wymienione w zeszłym roku szczotki. Jednak od pewnego czasu pralka nie kończyła cyklu prania. Zatrzymywała się przed płukaniem. Migała dioda. Nastawiałam wtedy program płukania i tak jakoś sobie radziłam. Niestety teraz to już padła. Normalnie pierze, ale jak dochodzi do momentu wirowania, to strasznie buczy, charczy, wpada w rezonans i wirówka nie uruchamia się. Grzałka grzeje. Odpompowywanie wody działa. Nie wiem czy to coś poważnego. Czy kupić nową pralkę? Z góry dziękuję za pomoc.
 • #2
  tomek121786
  Level 9  
  Zawroc uwagę faktycznie czy nie zaczyna wirowac. Kiedyś trafiła do mnie pralka z podobnymi objawami. Prala ale nie wirówala. Z takimi objawami do mnie trafiła. Okazało się że w bębnie utknął dowód osobisty właściciela. Podejrzewam że pralka zaczyna wirowac ale nie kończy z racji że odpływ jest zablokowany
 • #3
  Mufka59
  Level 2  
  Już mam nową pralkę. To były łożyska. Dziękuję jednak za zainteresowanie i chęć pomocy :)
 • #4
  tomek121786
  Level 9  
  Z reguły gdy zużyciu podda się łożysko bębna, silnik pracuje . Fakt pralka głośno zaczyna działać wszczegolnosci Podczas wirowania. Czyli uważam że temat można zamknąć.
 • #5
  Mufka59
  Level 2  
  Nie znalazłam usterki. Kupiłam nową pralkę. Zamykam temat.