Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Maxx 4 WFC 1200 - Pralka nie wiruje.

Mufka59 26 Lut 2015 08:43 2178 4
  • #1 26 Lut 2015 08:43
    Mufka59
    Poziom 2  

Witam! Mam pralkę (staruszkę). Do tej pory sprawowała się dobrze. Przez kilkanaście lat miała tylko uszkodzony wiatraczek pompy i wymienione w zeszłym roku szczotki. Jednak od pewnego czasu pralka nie kończyła cyklu prania. Zatrzymywała się przed płukaniem. Migała dioda. Nastawiałam wtedy program płukania i tak jakoś sobie radziłam. Niestety teraz to już padła. Normalnie pierze, ale jak dochodzi do momentu wirowania, to strasznie buczy, charczy, wpada w rezonans i wirówka nie uruchamia się. Grzałka grzeje. Odpompowywanie wody działa. Nie wiem czy to coś poważnego. Czy kupić nową pralkę? Z góry dziękuję za pomoc.

• #2 01 Cze 2015 21:57
    tomek121786
    Poziom 6  

Zawroc uwagę faktycznie czy nie zaczyna wirowac. Kiedyś trafiła do mnie pralka z podobnymi objawami. Prala ale nie wirówala. Z takimi objawami do mnie trafiła. Okazało się że w bębnie utknął dowód osobisty właściciela. Podejrzewam że pralka zaczyna wirowac ale nie kończy z racji że odpływ jest zablokowany

• #3 02 Cze 2015 09:09
    Mufka59
    Poziom 2  

Już mam nową pralkę. To były łożyska. Dziękuję jednak za zainteresowanie i chęć pomocy :)

• #4 02 Cze 2015 10:47
    tomek121786
    Poziom 6  

Z reguły gdy zużyciu podda się łożysko bębna, silnik pracuje . Fakt pralka głośno zaczyna działać wszczegolnosci Podczas wirowania. Czyli uważam że temat można zamknąć.

• #5 26 Sie 2016 06:47
    Mufka59
    Poziom 2  

Nie znalazłam usterki. Kupiłam nową pralkę. Zamykam temat.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME