Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch Maxx 4 WFC 1200 - Pralka nie wiruje.

Mufka59 26 Feb 2015 08:43 6336 4
    Mufka59
    Level 2  
    Witam! Mam pralkę (staruszkę). Do tej pory sprawowała się dobrze. Przez kilkanaście lat miała tylko uszkodzony wiatraczek pompy i wymienione w zeszłym roku szczotki. Jednak od pewnego czasu pralka nie kończyła cyklu prania. Zatrzymywała się przed płukaniem. Migała dioda. Nastawiałam wtedy program płukania i tak jakoś sobie radziłam. Niestety teraz to już padła. Normalnie pierze, ale jak dochodzi do momentu wirowania, to strasznie buczy, charczy, wpada w rezonans i wirówka nie uruchamia się. Grzałka grzeje. Odpompowywanie wody działa. Nie wiem czy to coś poważnego. Czy kupić nową pralkę? Z góry dziękuję za pomoc.
    tomek121786
    Level 9  
    Zawroc uwagę faktycznie czy nie zaczyna wirowac. Kiedyś trafiła do mnie pralka z podobnymi objawami. Prala ale nie wirówala. Z takimi objawami do mnie trafiła. Okazało się że w bębnie utknął dowód osobisty właściciela. Podejrzewam że pralka zaczyna wirowac ale nie kończy z racji że odpływ jest zablokowany
    Mufka59
    Level 2  
    Już mam nową pralkę. To były łożyska. Dziękuję jednak za zainteresowanie i chęć pomocy :)
    tomek121786
    Level 9  
    Z reguły gdy zużyciu podda się łożysko bębna, silnik pracuje . Fakt pralka głośno zaczyna działać wszczegolnosci Podczas wirowania. Czyli uważam że temat można zamknąć.
    Mufka59
    Level 2  
    Nie znalazłam usterki. Kupiłam nową pralkę. Zamykam temat.