Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zduplikowane meile Outlook 2013

Graba211 26 Feb 2015 10:47 2187 10
 • #1
  Graba211
  Level 11  
  Witam

  Otóz od jakiegoś czasu dostaje zduplikowane emaile. Posiadam Outlook 2013 i dostawałam ciągle jeden raz po naście razy. Znalazłam Plik Pop3uidl.dbx i go naprawiłam i meile przestały przychodzić przez outlok ale jak sprawdzałąm na stronie to ciągle przychodzą zdublowane. W Outlooku mam podpiete dwa adresy: wp i onet. Dublujące się meile są z onetu. Pisałam już do pomocy na onecie i odpisali, że u nich wszystko ok że to wina antywirusa. Posiadam AVG Internet Security, Ochrona poczty wyłączona w celu sprawdzenia czy to AVG powoduje te problemy.Ale nadal to samo. Posiadam Windows 8
  Proszę o pomoc
 • #2
  helmud7543
  Level 43  
  Komunikacja jest ustawiona na pop3 czy imap?
 • #3
  Graba211
  Level 11  
  Ustawiona na Pop3
 • #4
  helmud7543
  Level 43  
  Zalecałbym przejść na imap - wtedy zmiany w Outlooku bezpośrednio odzwierciedlają zmiany na koncie pocztowym. Np: usuniesz w Outlooku, usunie się automatycznie na poczcie gdy tylko będzie połączenie z internetem. W drugą stronę też to działa.
 • #5
  Graba211
  Level 11  
  Ok przejde tylko jak zrobić, żeby nie przychodziły te zduplikowane meile ;)
 • #6
  helmud7543
  Level 43  
  Spróbowałbym metodą na założenie nowego konta w Outlooku tylko żeby działał w ima. Outlook utworzy nowy folder na skrzynkę odbiorczą, nadawczą itp - tak jak masz foldery na koncie pocztowym. To jest w dotychczasowej skrzynce oraz dotychczasowe konto można usunąć, jeśli imap zadziała (jak nie to być może trzeba go włączyć logując się na swoją pocztę w przeglądarce i szukając w ustawieniach).

  Po przejściu na imap nie będę przychodziły duplikaty chyba, że ktoś je po prostu wysyła w ten sposób do Ciebie (taki super-spam). Na to już nie ma metody innej jak filtr antyspamowy.
 • #7
  Graba211
  Level 11  
  Sprawdziłam i przez outlooka nie odebrałam nic a na poczcie pełno meili o treści:
  X-ONET_PL-MDA-Received: ppn3v.m5r2.onet 17109
  i jako nadawca widnieje: JA, to nie ja do siebie wysyłam w jakiś sposób meile?

  Napisałam po raz kolejny do onetu i twierdzą że to wina programu antywirusowego
 • #8
  lukasz18dg
  Level 16  
  Pierwsza rzecz, usuń POP3, ponieważ w większości przypadków on tak działa, pobierasz z serwera, możesz usunąć, a kopia dalej będzie na serwerze. Ewentualnie, te ustawienia mogą być różne w zależności od ustawień.
  Dlaczego IMAP? Ponieważ, każda zmiana na twojej skrzynce jest zapisywana na teraz, usuwasz coś, usuwa się z programu jak i przeglądarki i niestety musisz nas zacząć słuchać, jeśli chcesz uzyskać od nas pomoc. : )
 • #9
  Graba211
  Level 11  
  Jak wchodze na pocztę na onecie na strone www to wygląda jakbym wysyłała je sama do siebie. Z konta na onecie na konto o2. i to one ciągle sie duplikują, a na poczice o2 nie mam, że jakiegokolwiek meila z adresu z onetu dostałam.
 • #10
  iagre
  Level 35  
  Graba211 wrote:
  Witam

  Posiadam Outlook 2013 i dostawałam ciągle jeden raz po naście razy. Znalazłam Plik Pop3uidl.dbx i go naprawiłam i meile przestały przychodzić przez outlok ale jak sprawdzałąm na stronie to ciągle przychodzą zdublowane.

  Jak sie domyślam to jest Windows XP? pliki DBX są używane przez Outlook Expres a nie przez Outlook z pakietu Ms Office, więc grzebanie w tym pliku nie ma żadnego wpływu na Outlook 2013.

  Jeżeli masz kilka kont pocztowych i dostajesz emaile sama od siebie to sprawdź czy na którymkolwiek koncie pocztowym (zarówno na serwerze jaki na kliencie) nie masz ustawionego przekierowania (wysłanie kopi emaila na inne konto) albo pobierania poczty z innego konta.
 • #11
  Graba211
  Level 11  
  Mam Win8 używam Outlook z pakietu Ms Office. Nie mam przekierowania, odinstalowałam antywirusa i czekam, od wczoraj nic nie dostałam. Ale to sie może zmienić.


  Edit: Odinstalowałam program antywirusowy, meile się nie poajwiały. Zainstalowałam ponownie zaczęły się przychodzić, Instalowałam z wyłączoną całkowicie opcją skanowania poczty etc.