Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool AWG650 - nie wiruje

karolpozn 26 Feb 2015 13:45 3858 4
 • #1
  karolpozn
  Level 2  
  Witam - przeczytałem chyba wszystkie posty dotyczące mojego problemu-otóż pralka whirpool awg 650 nie wiruje.
  Wężyk hydrostatu drożny , kubek hydrostatu czysty , wodę wypompowuje , filtr czysty i pompa do wody brudnej również , hydrostat przy dmuchnięciu załącza styki, silnik chodzi w ruchach rewersyjnych, programator się przesuwa do końca a silnik na wysokie obroty nie chce wejść - przełącznik włączenia wirówki rozłącza i załącza styki a wirowanie nie chce się włączyć. \mam w związku z tym następujące pytania:
  Jak sprawdzić silnik czy porusza się na wysokich obrotach - próbowałem go podłączyć na krótko po wyjęciu z pralki ale tylko wybijam bezpiecznik - silnik ma 5 styków
  - czy programator jesli by był uszkodzony to by pracował do końca programu ? oglądałem go i nie widać na nim żadnych uszkodzeń .
  - czy po ustawieniu wirowania i włączeniu pralki , pralka powinna zacząć wirować- szkoda mi po prostu wody i czasu załączając ją na całe pranie.
  W pralce wymieniłem łożyska i podobno przed tym wszytko działało.
  Proszę o odpowiedź.
 • #3
  karolpozn
  Level 2  
  bardzo dziękuje za informacje - schemat elektryczny znalazłem na tym forum ale nic mi nie powiedział natomiast schemat działania mi się nie otwiera.
  W każdym razie bardzo dziękuje za informacje - wymontuje jeszcze raz silnik i zaniosę gdzieś do sprawdzenia - jak okaże się dobry to będę szukał uzywanego programatora.
  Pozdrawiam karol
 • #4
  TONI_2003
  Moderator
  karolpozn wrote:
  natomiast schemat działania mi się nie otwiera.

  Jakoś mi się otwiera :D i nawet jego jakość poprawiłem...
  Pralka Whirlpool AWG650 - nie wiruje
 • #5
  karolpozn
  Level 2  
  Bardzo dziekuję za przesłanie - spróbuje go przeanalizować - nie wiem czy na tej podstawie do czegoś dojdę - ale dziękuje bardzo