Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool AWG650 - nie wiruje

karolpozn 26 Feb 2015 13:45 3657 4
IGE-XAO
    karolpozn
    Level 2  
    Witam - przeczytałem chyba wszystkie posty dotyczące mojego problemu-otóż pralka whirpool awg 650 nie wiruje.
    Wężyk hydrostatu drożny , kubek hydrostatu czysty , wodę wypompowuje , filtr czysty i pompa do wody brudnej również , hydrostat przy dmuchnięciu załącza styki, silnik chodzi w ruchach rewersyjnych, programator się przesuwa do końca a silnik na wysokie obroty nie chce wejść - przełącznik włączenia wirówki rozłącza i załącza styki a wirowanie nie chce się włączyć. \mam w związku z tym następujące pytania:
    Jak sprawdzić silnik czy porusza się na wysokich obrotach - próbowałem go podłączyć na krótko po wyjęciu z pralki ale tylko wybijam bezpiecznik - silnik ma 5 styków
    - czy programator jesli by był uszkodzony to by pracował do końca programu ? oglądałem go i nie widać na nim żadnych uszkodzeń .
    - czy po ustawieniu wirowania i włączeniu pralki , pralka powinna zacząć wirować- szkoda mi po prostu wody i czasu załączając ją na całe pranie.
    W pralce wymieniłem łożyska i podobno przed tym wszytko działało.
    Proszę o odpowiedź.
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
    karolpozn
    Level 2  
    bardzo dziękuje za informacje - schemat elektryczny znalazłem na tym forum ale nic mi nie powiedział natomiast schemat działania mi się nie otwiera.
    W każdym razie bardzo dziękuje za informacje - wymontuje jeszcze raz silnik i zaniosę gdzieś do sprawdzenia - jak okaże się dobry to będę szukał uzywanego programatora.
    Pozdrawiam karol
    TONI_2003
    Moderator
    karolpozn wrote:
    natomiast schemat działania mi się nie otwiera.

Jakoś mi się otwiera :D i nawet jego jakość poprawiłem...
    Pralka Whirlpool AWG650 - nie wiruje
    karolpozn
    Level 2  
    Bardzo dziekuję za przesłanie - spróbuje go przeanalizować - nie wiem czy na tej podstawie do czegoś dojdę - ale dziękuje bardzo