Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW1220N - Zawiesza asię z błędem E20 w menu diagn. E21

GumowyKurczak 01 Mar 2015 18:20 2358 3
  • #1 01 Mar 2015 18:20
    GumowyKurczak
    Poziom 10  

Moja wysłużona, ale wciąż doskonała pralka zaczyna odmawiać posłuszeństwa - dwa dni temu po raz pierwszy pojawił się błąd E20 na wyświetlaczu pralki. W pierwszym momencie pomyślałem, że jest to kwestia związana s odpływem (tak sugerował mi kod błędu) po przeczyszczeniu filtrów i odpływu (nie były w złym stanie - filtr raczej czyszczę regularnie) wydawało się, że pomogło bo pralka działała przez dwa dni - wczoraj wróciła córa z ferii no i prania było więcej - w takcie czwartego prania pralka nie przeszłą z prania do płukania (wcześniej zawiesiła się przy przejściu z płukania do wirowania) zaczęła znowu piszczeć i wyświetlać błąd E20 - tu zapaliło mi się czerwone światełko i zacząłem grzebać na ulubionej elektrodzie - generalnie znalazłem info o E20, ale w innych modelach - zakładam, że w tym może być podobnie - dodatkowo w trybie diagnostycznym (przy włączaniu pralki przytrzymałem ostatnie dwa przyciski) przetestowałem poszczególne etapy prania - niby jest ok, ale nie przestaje wypompowywać wody - ostatni błąd jaki wyświetla to E21 i tu nie wiem za bardzo co dalej mam zrobić bo z opisów wynikałoby, że siada pompa, ale wodę odpompowuje tylko nie zatrzymuje się (tak jakby nie widziała, że woda już się skończyła) - może ktoś byłby w stanie doradzić co mogę zrobić z tym problemem ??

Czy ktoś może mi doradzić, który hydrostat mam wymienić ?? rozebrałem ją na czynniki pierwsze (prawie), wszystko przeczyściłem i przez kilka cykli prania było ok, ale dzisiaj znowu się zawiesiła i znowu z błędem E21 widocznym w trybie diagnostycznym (w chwili zawieszenia się wyświetlała E20) - o ile zdążyłem ją poznać to albo nie do końca dobrze pracuje pompa spustowa (aczkolwiek wylewa wodę i to wg mnie raczej rzetelnie) albo trzeba wymienić hydrostat - i tu mam zagwozdkę bo nie wiem który :]
    Zasadniczo pralka nie przechodzi do kolejnego etapu prania bo nie kończy odpompowywania wody - wyrzuca wodę (i to słychać i widać - całkiem dobry strumień) ale nie zatrzymuje się pompa i po kilku jak nie kilkunastu) minutach zatrzymuje się i wywala błąd.
    Ktoś ma pomysł??

• Pomocny post
    #2 16 Mar 2015 09:29
    POL02
    Moderator AGD

Hydrostat na razie zostaw w spokoju.
    Jeżeli uważasz,że pompa i układ odpływowy jest OK to do sprawdzenia jest
    rurka ciśnieniowa hydrostatu,która idzie od zbiornika do hydrostatu.
    Głównie chodzi mi o część dolną przy zbiorniku.Być może tam nazbierało się za dużo zanieczyszczeń.Przy nabieraniu wody jest większe ciśnienie i hydrostat przełącza natomiast przy odpompowaniu ciśnienie w tym wężyku spada jest dużo mniejsze.
    Jeżeli zalegają tam zanieczyszczenia (tzw szlam) to hydrostat jest nadal przytkany i nie przełączy styków wtedy pompa pracuje cały czas aż do zablokowania pralki.
    Sprawdź to.

• #3 25 Kwi 2015 08:11
    GumowyKurczak
    Poziom 10  

wreszcie udało mi się podejść do tematu (choróbska są straszliwe - nigdy nie myślałem, ze na miesiąc będę wyjęty z życia)
    rozebrałem wszystkie rurki i zdziwiłem się jak są czyste - niestety to nie problem w rurkach i wszystkich elementach przy tym kubku (na schemacie to części 110, 114, 145 i wężyki do góry, których nie ma zaznaczonych) - co dziwne pralka przez prawie cały czas gdy byłem chory działała (tzn trochę w kratkę bo czasem wywalała błąd, ale na drugi dzień ruszała dalej)

czy to oznacza hydrostaty ??
    pompa odpływowa odprowadza wodę prawie do końca (zostaje minimalna ilość wody, która też odpływa gdy wąż jest na płasko)

• #4 13 Lip 2015 09:51
    GumowyKurczak
    Poziom 10  

Czy możliwym jest, że opisany problem jest powodowany przez środki piorące ??
    Od jakiegoś czasu nie ujawnia się kłopot z zawieszaniem i błędem E20 - jedyne co uległo zmianie to to, że używamy teraz płynu do prania a nie proszku i teraz nie wiem czy jest to kwestia właśnie środka piorącego czy może jednak te nieszczęsne hydrostaty, którym w lecie zachciało się działać.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME