Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Tosca 303 - Regulowany poziom wejścia liniowego i wyjściowego

05 Mar 2015 08:27 861 2
  • Poziom 27  
    Znalazłem schemat amplitunera TOSCA i widzę na nim, że jedyną różnicą między wejściem magnetofonu a gramofonu jest rezystor 180k (301/302) na wejściu. Zatem można stosunkowo łatwo uzyskać drugie wejście liniowe.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic189226.html#918314
    Myślałem, aby dodać zamiast tych rezystorów potencjometr stereo. Czy powinien to być liniowy, czy logarytmiczny ?

Ponadto, chcę podłączyć subwoofer do tego zestawu. Próbowałem pod wyjście magnetofonowe, ale ono ma stałą głośność niezależnie od ustawienia gałki regulatora siły głosu. W którym miejscu mogę znaleźć sygnał audio o regulowanej głośności ? Na wejściu końcówki mocy ?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Myślę że ten potencjometr zamiast rezystorów jest zbędny bo daje co prawda możliwość regulacji czułości wejścia, ale nie będziesz nim majdrował non stop bo od głośnosci masz centralną gałę :D Ale jezeli już to jestem za liniowym.Natomiast o podłączeniu suba to sam sobie odpowiedziałeś.Pozdrawiam.Tym bardziej pozdrawiem jak teraz zerknąłem , że mamy 2 dni różnicy od początku kont na elektrodzie :D
  • Poziom 27  
    Zrobione przy wolnej chwili :)

Potencjometry 200k liniowe rozwiązały problem.
    Przy okazji przerobiłem wejście gramofonowe na liniowe

Wyjście zależne od położenia gałki regulacji siły głosu - jak przy wyjściu słuchawkowym - rezystory 470ohm z wyjść głośnikowych. Wszystko działa.