logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zakres częstotliwości pasma podstawowego CB radia - 0 czy 5 na końcu?

thorin00 18 Maj 2005 19:37 2045 5
REKLAMA
  • #1 1504693
    thorin00
    Poziom 14  
    Posty: 163
    Pomógł: 2
    witam
    mam pytanko (bo na roznych stronka jest roznie podawane) jaki jest zakres czestotliwosci pasma "podstawowego" cb
    26.960-27.400 czy 26.965-27.405 chodzi mi czy koncowka czestotliwosci kanalu jest 0 czy 5
    znalazlem jakies stare cb radio i antene w piwnicy i chcialem je zamontowac w samochodzie (narazie cos tam odbiera jeszcze nie testowalem czy nadaje bo musze zestroic antene) a tak przy okazji potrzebuje swr-metru, jezeli ktos go posiada i jest z czestochowy to bardzo bym prosil o kontakt mailowy
    z gory dziekuje za pomoc
    pozdrawiam
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 1504828
    Batnini
    Poziom 20  
    Posty: 206
    Pomógł: 49
    Ocena: 19
    thorin00 napisał:
    witam
    mam pytanko (bo na roznych stronka jest roznie podawane) jaki jest zakres czestotliwosci pasma "podstawowego" cb
    26.960-27.400 czy 26.965-27.405 chodzi mi czy koncowka czestotliwosci kanalu jest 0 czy 5


    Witam!
    W Polsce czestotliwosci CB koncza sie na "0". "Piatki" stosuje sie w innych panstwach.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 1504902
    Dominik S
    Poziom 21  
    Posty: 369
    Pomógł: 34
    Ocena: 16
    Niektóre miasta w polsce też pracują na piątkach
  • REKLAMA
  • #4 1504917
    yes2mike
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3054
    Pomógł: 258
    Ocena: 320
    To chyba te, w ktorym ludziom nie chce sie przestrajac radii, albo miasta przy granicach ;)
  • REKLAMA
  • #5 1504967
    Dominik S
    Poziom 21  
    Posty: 369
    Pomógł: 34
    Ocena: 16
    Są problemy z mobilami przejeżdżającymi przez takie miasta, i problem przy kiepskich radyjkach ( brak przełącznika lub dostrajania)
    Druga wada to zakłócenia z zagranicy przy propagacji
  • #6 1505254
    thorin00
    Poziom 14  
    Posty: 163
    Pomógł: 2
    ok
    dzieki
    teraz poszukuje kogos z czestochowy zeby to zestroic i uruchomic
    pozdrawiam
REKLAMA