Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Końcówka kabla od kolumn (Philips dcm 1170)

Vito_PL 11 Mar 2015 15:05 564 1
 • #1 11 Mar 2015 15:05
  Vito_PL
  Poziom 5  

  Końcówka kabla od kolumn (Philips dcm 1170)

  Witam.
  Chciałem do powyższego zestawu podłączyć własne kolumny, niestety spotkałem się z takim wtykiem jak na zdjęciu.
  Ktoś wie może co to jest i gdzie można to kupić?

  0 1
 • #2 11 Mar 2015 18:25
  398216 Usunięty
  Poziom 43  

  Dwie sprawy:
  1/ Wtyczka jak widzę należy do nietypowych, więc może być problem z nabyciem.
  2/ Tego rodzaju sprzęt ( budżetowe mikro-wieże, kina domowe itp) najlepiej współpracują z dedykowanymi do nich kolumnami.
  Pomijam już to, że niektóre sprzęty tego typu posiadają kolumny o nietypowej impedancji i podłączenie innych może grozić uszkodzeniem sprzętu (lub ograniczeniem mocy elektrycznej). W większosci wypadków kolumny dedykowane nie stanowią jakiejś hiper jakości i aby uzyskać na nich jakie-takie, a w każdym razie akceptowalne, brzmienie są stosowane korekcje "zaszyte" wewnątrz sprzętu. Skutek jest tego taki, że podłączając inną kolumnę na początku możesz mieć wrażenie "potęgi mocy" (o ile kolumna ma wyższą niż dedykowana sprawność), lub nie mniej złudne - że poprawiło się brzmienie... W praktyce jednak to wrażenie polega na sztucznym podbiciu średniego basu (bo małe, dedykowane kolumny go nie mają) - dźwięk może być sztuczny, a na dłuższą metę - męczący.
  Chcesz mieć lepszy dźwięk - wymień go, lub podłącz sygnał wyjściowy (o ile jest tam gniazdo OUT) do osobnego wzmacniacza i do niego dopiero podłączaj inne kolumny.

  0