Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 60LA7408S-ZA - Nie działa pilot Magic

22 Mar 2015 12:39 5445 1
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam TV LG 60LA7408S-ZA , zakupiłem używany sprzęt i dostałem do niego 2 piloty, magic + standardowy.

Nie działa mi efekt kursora na pilocie Magic a inne funkcje przycisków działają, wyskakuje komunikat : nieobsługiwany model, sprawdz obsługiwane modele.
    Może wina być w tym, że jest to za stary pilot Magic do mojego TV? Model pilota AKB730354. Wygląda dość staro i nie ma na nim przycisku 3D.
    Boję się, że zakupię nowy model pilota magic np mr-500 i że dalej nie będzie efektu kursora. Do niektórych modeli LG trzeba dokupywać Dongla podłączanego przez USB aby korzystać z pilota magic, ktoś mi powie czy w moim TV jest wbudowany odbiornik do pilota Magic?

Drugi pilot to standardowy, duży pilot podświetlany : AKB72914020.
    Nie działa funkcja internetu z niego, smart TV nie można włączyć. Nie ma na nim przycisku smart tv, ale jest NETCast lecz nie reaguje na ten przycisk. Czy też to jest za stary pilot do mojego LG 60LA7408S-ZA ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    spróbuj "zarejestrować" jeszcze raz piloty w telewizorze może to pomoże

Twój pilot Magic jest zamiennikiem stąd możliwa nie pełna kompatybilność

jeśli wykrywa Ci jakąkolwiek akcję z pilota Magic to znaczy że masz wbudowany odbiornik w telewizor i nie potrzebujesz dongle'a,