Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Philips HWS8190T - ciemny obraz.

27 Mar 2015 10:01 1377 20
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich, przeryłem wiele tematów dotyczących mojego problemu, lecz nie bardzo wszystko rozumiem, niektóre linki wygasły, może ktoś mi pomoże z tym problemem, pacjent to monitor LCD Philips HWS8190T - obraz stał się ciemny, choć resetuje ustawienia, rozjaśni się na moment i znów przygaśnie. Czy ktoś mógłby mi pomóc, co to takiego? I z czym to się je?
  • Poziom 10  
    Pacjent to monitor LCD Philips HWS8190T - obraz stał się ciemny, choć resetuje ustawienia, rozjaśni się na moment i znów przygaśnie.
    Miałem podobny przypadek - pomogła wymiana świetlówek - górna świeciła na różowo ;-) .
  • Poziom 10  
    to niewiem czy wg sie opłaca naprawiać to . bo i tak nie mam pojęcia o tym
  • Poziom 10  
    lukas1d-17 napisał:
    to niewiem czy wg sie opłaca naprawiać to . bo i tak nie mam pojęcia o tym

Trzeba rozebrać cały monitor i matrycę w drobny mak.
    Koszt jednej świetlówki - w zależności od dostawcy rzędu 10-15 zł.
    Jeśli nie masz doświadczenia to odradzam ;-) .
  • Moderator
    wycior11 napisał:
    Trzeba rozebrać cały monitor i matrycę w drobny mak.
    - najpierw warto zdiagnozować czy faktycznie problem tkwi w świetlówkach.
    wycior11 napisał:
    Jeśli nie masz doświadczenia to odradzam;-)
    - i tu się zgodzę - nieumiejętne obchodzenie się z matrycą podczas demontażu i ponownego złożenia może doprowadzić do uszkodzenia matrycy - wtedy pozostaje tylko wymiana.
  • Poziom 10  
    Matryce to jeszcze pół biedy, lepiej powiedzcie o tej świetlówce, gdzie ona się znajduje, jak sprawdzic czy to faktycznie ona , podstawy elektroniki w miare jeszcze pamietam.
  • Moderator
    lukas1d-17 napisał:
    Matryce to jeszcze pół biedy
    lukas1d-17 napisał:
    lepiej powiedzcie o tej świetlówce , gdzie ona się znajduje
    -znajduje się w matrycy, więc jeśli przyjdzie do naprawy/wymiany świetlówek i tak trzeba będzie rozebrać.
    lukas1d-17 napisał:
    jak sprawdzic
    - najprościej podstawić zewnętrzną i sprawdzić czy się odpali lub skorzystać z inwertera laptopowego i kolejno podłączać te w monitorze.
  • Poziom 10  
    a swietlówke gdzie kupić ?
  • Poziom 10  
    lukas1d-17 napisał:
    a swietlówke gdzie kupić ?

Allegro, eBay, Alibaba, serwis (zapewnie najdrożej).
  • Poziom 10  
    jak to wpisać w Allegro bo świetlówki są jak mrówki , ale która to ?
  • Moderator
    Po ci świetlówka skoro nie wiesz czy jest uszkodzona? Znasz jej długość?
  • Poziom 10  
    lukas1d-17:
    przykro mi to napisać, ale nie masz za dużej wiedzy i predyspozycji, żeby brać sie za taką robotę.
    Każdy Twój kolejny wpis ukazuje Twoją bezradność.
    Zleć komuś naprawę albo odpuść, bo w takim tempie i zadając pytania jakie zadajesz, ta naprawa potrwa kilkadziesiąt lat...
  • Moderator
    Obraz jest tylko przyciemniony - a to nie musi być świetlówka.
    Wejdź w menu - przywróć ustawienia fabryczne, jeśli nic się nie zmieni, ustaw w menu max. podświetlenie, następnie włącz i wyłącz monitor - sprawdź czy zmieniły się wartości podświetlenia, następnie zmniejsz do 50% wartość podświetlenia i ponownie włącz i wyłącz monitor- sprawdź jak zapisały się ustawienia.
  • Poziom 10  
    ok tak zrobie , wróce z pracy i zobacze
  • Poziom 10  
    zero reakcji , nadal ciemny jest obraz , ale jak zrobie przyciskiem auto ,rozjaśni się i po2/3 sekundach znów się ściemni . Co tu dalej robić ?
  • Moderator
    dzimi napisał:
    jak zapisały się ustawienia.
    - czy zapisały się ustawienia, czy wróciły do "swoich" ustawień.
  • Poziom 10  
    zostały tak jak ustawiłem ,
  • Poziom 10  
    co proponujecie ?
  • Moderator
    Podpiąć zewnętrzne świetlówki, sprawdzić napięcie sterowania drivera inwertera oraz sam driver.
  • Poziom 10  
    dobra dałem sobie spokój , kupiłem taki sam na alledrogo za 50zł ten lezy zbiera kurz