Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drzwi+ drzwi- w autoalarmie magicar 440

20 Maj 2005 17:53 1541 9
  • Poziom 12  
    witam.

magicar 440 posiada 2 wejscia - drzwi+ i drzwi-.

nie bardzo sie orientuje jak to podlaczyc do nissana sunny. czy to czasem nie zalezy od tego jak jest strowany wlacznik drzwiowy (czy masa czy pradem)? ale z tego by wynikalo ze jedno wejscie pozostanie niewykorzystywalne. jak to jest?
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    dokladnie jak piszesz
  • Poziom 15  
    No chyba niedokładnie WLOC, w alarmie MAGICAR do sterowania zamkiem służą kabelki (czarny, zielony, różowy, biały, niebieski, pomarańczowy) umieszczone w jednej wtyczce, kolega pyta o kabelek zielony i fioletowy z innej wtyczki. Zielony opisany jako "Drzwi -" podłączam pod wyłączniki drzwiowe i to nie ma nic wspólnego z biegunowością sterowania centralnym zamkiem. Drugi kabelek "Drzwi "+" pozostawiam niepodłączany.
    Pozdrawiam.
  • Spec od samochodów
    Zuczan czy ty dobrze przeczytales bo cos nie na temat piszesz
  • Poziom 12  
    Faktycznie nie chodzi mi o centralny zamek :). Odpowiedź uzyskałem od WLOC'a za co dziękuje. Wyjaśniam troche dokladniej o co mi chodzilo:

Pstryczek przy drzwiach, który włącza lampke jak sie wsiada do auta może zamykać obwód poprzez zwarcie masy lub poprzez zwarcie prądu. W autoalarmie jest wejście "drzwi+" i "drzwi-" czyli jeżeli pstryczek zamyka obwód masą to kabelek podpinam pod "drzwi -" a jeżeli prądem to pod "drzwi +".

Nie byłem pewny czy dobrze myślę. Wolałem się zapytać. Dzięki, pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    [quote="roshi"]Faktycznie nie chodzi mi o centralny zamek :). Odpowiedź uzyskałem od WLOC'a za co dziękuje.

Ja odniosłem wrazenie że na tak postawione pytanie jednoznacznej odpowiedzi udzielił Zuchan.

Miałem podobny problem i ta informacja mi rozjasniła. Nie jestem tylko pewien czy w mondeo 96' "pstryczek" zwiera do masy czy do plusa.
    nie wiem czy podpiąć do krancówki zielony czy fioletowy przewód. a co sie stanie jak sie pomylę ?

pozdrawiam
  • Poziom 12  
    moze warto zainwestowac w miernik :lol:
  • Spec od samochodów
    podawany jest minus
  • Poziom 10  
    wloc napisał:
    podawany jest minus

dzięki za odpowiedz.

re: roshi - w miernik już zainwestowałem.....chyba nawet sie zwróciło :)

pzdr.
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam takie małe pytanko do właścicieli Magicar440, czy na wyjsciu z alarmu "+" czyli różowy, pomarańcz macie sygnał prosto z alarmu?? Bo zakupiłem alarmik mierzyłem miernikiem i nic na tych przewodach nie ma:( ani - ani +