Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poważny błąd komputera - bluescreen.

31 Mar 2015 16:16 1752 30
  • Poziom 6  
    Witam od dłuższego czasu komputer ostro szwankuje. Problem jest taki, że gdy coś gram to dźwięk zanika i go nie ma, muszę wtedy restartować głośniki w panelu sterowana, podczas rozmowy na skype gdy dźwięk mi zanikł mój mikrofon strasznie trzeszczy, nawet gdy jest odłączony. Czasem jest tak, że jak zrestartuje i wracam do gry ona się zamraża na 1 s, mam paski na ekranie i następuje bluescreen, tak jest bardzo często. Zazwyczaj jest irql_not_less_or_equal i komputer się restartuje bo słychać jak wiatraki się wyłączają i włączają. Problem jest też taki, że gdy oglądam film na youtube i włączam steama słyszę trzaski, okno z filmem miga na zielono, wykorzystanie CPU skacze nagle do 100%, chrome się crashuje i następuje bluescreen z komunikatem irql_not_less_or_equal lub bez, najczęściej bez. Komputer już czyściłem od środka powietrzem sprężonym i odkurzaczem na USB żeby nic nie wciągnąć, a w systemie CCleanerem. Avastem skanowałem - wszystko jest ok.
    Mój sprzęt:
    ATI Radeon HD 4670
    Kontroler sieci NVIDIA nForce
    AMD HD Audio Device
    Realtek HD Audio
    AMD Athlon(tm) 64 X2 6000+
    3 GB Ram DDR2
    Windows 7 Home Premium 32 bit - SP1
    Płyta główna: GIGABYTE M52L-S3
  • Poziom 15  
    Mógłbyś podać kod błędu lub ss z bluescreenem?
  • Poziom 6  
    rychu0 napisał:
    Mógłbyś podać kod błędu lub ss z bluescreenem?

Bug Check Code: 0x00000124
    Parameter 1: 0x00000000
    Parameter 2: 0xab20e024
    Parameter 3: 0xb6014000
    Parameter 4: 0x00000135
    Caused by Driver: halmacpi.dll
    Caused by Address: halmacpi.dll+efcd
    File Description: Hardware Abstraction Layer DLL
    Product Name: Microsoft® Windows® Operating System
    Company: Microsoft Corporation
    File Version: 6.1.7601.17514 (win7sp1_rtm.101119-1850)
    Processor: 32-bit
    Crash address: ntkrnlpa.exe+debf0
    Stack Address 1: halmacpi.dll+efcd
    Stack Address 2: ntkrnlpa.exe+d17ac
    Stack Address 3: halmacpi.dll+f27f
    Full path: C:\Windows\Minidump\033115-36285-01.dmp
    Processors Count: 2
    Major Version: 15
    Minor Version: 7601
    Dump File Size: 131 072
    Dump File Time: 2015-03-31 16:29:12
  • Poziom 8  
    Spróbuj przeinstalować sterowniki od karty graficznej i dźwiękowej.Prawdopodobnie tu leży problem. Instalowałeś ostatnio jakieś sterowniki?/dodawałeś jakiś sprzęt do komputera?
  • Poziom 6  
    tronic1 napisał:

Zasilacz był niedawno wymieniany, problem wziął się sam z siebie, nic nie instalowałem. W bluescreenie widzę że błąd powodawał "halmacpi.dll" systemowy dll przy probie wyrejestrowania lub zarejestrowania go, wyskakuje błąd, że plik może być uszkodzony
  • Poziom 31  
    Jaki kolega ma obecnie zasilacz?
  • Poziom 21  
    Ile masz kości RAM wpiętych?
  • Poziom 6  
    adrianoz napisał:

2 kości po 1,5GB. Sprawdzałem je i wszystko jest ok. MemTest nie wykazał błędów.
  • Admin grupy komputery
    sciana123 napisał:
    Avastem skanowałem - wszystko jest ok
    Odinstaluj ten program i wykonaj testy bez niego.
  • Poziom 6  
    Sołtys_Elbląga napisał:
    Jaki kolega ma obecnie zasilacz?

Logic 400
    ATX 12V 2.2 COMPATIBLE

Dodano po 1 [minuty]:

DriverMSG napisał:
    sciana123 napisał:
    Avastem skanowałem - wszystko jest ok
    Odinstaluj ten program i wykonaj testy bez niego.

To jest program antywirusowy, po odinstalowaniu nic sie nie zmienilo zainstalowalem Kasperskyego i skanowałem tez nic nie pokazal, zadnych wirusow.
  • Admin grupy komputery
    sciana123 napisał:
    To jest program antywirusowy, po odinstalowaniu nic sie nie zmienilo
    Nadal ten sam BSOD?
    sciana123 napisał:
    zainstalowalem Kasperskyego i skanowałem tez nic nie pokazal, zadnych wirusow.
    A kto powiedział, że masz szukać wirusa?
  • Poziom 6  
    DriverMSG napisał:
    sciana123 napisał:
    To jest program antywirusowy, po odinstalowaniu nic sie nie zmienilo
    Nadal ten sam BSOD?
    sciana123 napisał:
    zainstalowalem Kasperskyego i skanowałem tez nic nie pokazal, zadnych wirusow.
    A kto powiedział, że masz szukać wirusa?

Skan w cmd (/scannow) w trybie awaryjnym jak i normalnym nic nie wykazał, bsody się zmniejszyły, trzeba było usunąć DaemonTools, ale problem z zanikającym dźwiękem nadal jest, dźwięk mi zanika, crashuje wszystkie programy a jak znów je włącze następuje bsod (kod bsoda poniżej) dodam iż podejrzewam Realteka. Odinstalowywałem wszystkie sterowniki i instalowałem od nowa najnowsze. Realtek był ostatni i chyba przez niego dźwięk zanika, gdy miałem systemowy sterownik wszystko było ok. Co myślicie, da się zrobić coś z tym czy pozostaje mi się pozbyć Realteka? ( obsługuję nim mój set 5.1 ) Czytałem także na internecie i każą update bios'u ja jednak nie wiem skąd wziąć sterowniki, ba tymbardziej nazwę. Wiem tylko, że producent to S-Series, przynajmniej jego logo pokazuje mi się jak włączam maszynę.

Kod BSoD'a:
    Bug Check String: NTFS_FILE_SYSTEM
    Bug Check code: 0x00000024
    Parameter 1: 0x001904fb
    Parameter 2: 0xe72759d0
    Parameter 3: 0xe72755b0
    Parameter 4: 0xb08b7832
    Caused by driver: Ntfs.sys
    Caused by addres: Ntfs.sys+a1832
    File Description: Sterownik systemu plików NT
    File Version: 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)
    Crash Addres: ntkrnlpa.exe+debf0
    Stack Addres 1: Ntfs.sys+1aac3
    Stack Addres 2: Ntfs.sys+ab831
    Stack Addres 3: ntkrnlpa.exe+36c1e
  • Admin grupy komputery
    Pokaż SMART dysku/ów.
  • Poziom 6  
    DriverMSG napisał:
    Pokaż SMART dysku/ów.

Wytłumacz mi co mam zrobić, bo nie rozumiem. :D
  • Admin grupy komputery
    Pobierz program OCCT, włącz test CPU minimum kilka minut, pokaż screeny powstałe po zatrzymaniu testu.
  • Poziom 6  
    DriverMSG napisał:
    Pobierz program OCCT, włącz test CPU minimum kilka minut, pokaż screeny powstałe po zatrzymaniu testu.

Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen.
    Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen.

Dodano po 2 [minuty]:

DriverMSG napisał:

Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen.
    Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen. Poważny błąd komputera - bluescreen.
  • Admin grupy komputery
    Zasilacz, linia +12V stopniowo zanika i spada poniżej normy dopuszczalnej. Sprawdzić to miernikiem i/lub wymienić zasilacz.
    Temperatura procesora też mogłaby być niższa.
  • Poziom 6  
    DriverMSG napisał:
    Temperatura procesora też mogłaby być niższa.

Dodatkowo pierwszy test wyłączył się po 9 sekundach bo pierwszy rdzeń miał ponad 85 stopni na dopuszczalnych 89 stopni, czy to znaczy że mój procesor także jest do wymiany?
  • Admin grupy komputery
    sciana123 napisał:
    czy to znaczy że mój procesor także jest do wymiany?
    Nie można tego stwierdzić na podstawie w/w informacji.
  • Poziom 31  
    Tak samo nie można sugerować się opadaniem napięcia linii +12V patrząc tylko na program.
  • Poziom 6  
    DriverMSG napisał:
    sciana123 napisał:
    czy to znaczy że mój procesor także jest do wymiany?
    Nie można tego stwierdzić na podstawie w/w informacji.

Niestety nie mam miernika i nie mam jak tego sprawdzić, inne propozycje/przypuszczenia?
  • Poziom 26  
    Ja bym raczej zainwestował w nowy/lepszy/markowy zasilacz, bo to coś co masz teraz już 2 komputery mi uwaliło :).
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    sciana123 napisał:
    adrianoz napisał:

2 kości po 1,5 gb. Sprawdzałem je i wszystko jest ok. MemTest nie wykazał błędów

Bądź, proszę, poważny. Takie odpowiedzi każą wątpić w to czy naprawdę szukasz pomocy, czy może raczej chcesz "sprawdzić" naszą wiedzę (bo nie poczucie humoru) - moduły RAM to może i masz dwa, ale na pewno nie mają one po 1,5GB.
  • Poziom 6  
    Matuzalem napisał:
    sciana123 napisał:
    adrianoz napisał:

2 kości po 1,5 gb. Sprawdzałem je i wszystko jest ok. MemTest nie wykazał błędów

Bądź, proszę, poważny. Takie odpowiedzi każą wątpić w to czy naprawdę szukasz pomocy, czy może raczej chcesz "sprawdzić" naszą wiedzę (bo nie poczucie humoru) - moduły RAM to może i masz dwa, ale na pewno nie mają one po 1,5GB.

Mam wpięte 2 kości Ram DDR2. Każda z nich ma 1,5 GB. Przy czyszczeniu komputera nie wpiąłem ostatnio jednej kości i miałem tylko 1,5 GB, tak przynajmniej pokazywał mi CCleaner. Po dokładnym wpięciu drugiej kości wróciło do 3 GB. Po za tym: Chcesz mi pomóc, czy mnie pouczać? Jeśli nie masz rozwiązania mojego problemu nie zaglądaj już do tego tematu.
  • Admin grupy komputery
    sciana123 napisał:
    Mam wpięte 2 kości Ram DDR2. Każda z nich ma 1,5 GB
    Jeśli nie wiesz jakim sprzętem dysponujesz, to nie wypisuj bzdur.
    sciana123 napisał:
    Niestety nie mam miernika i nie mam jak tego sprawdzić
    Więc kup, pożycz miernik lub oddaj komputer do serwisu.
  • Poziom 6  
    DriverMSG napisał:
    sciana123 napisał:
    Mam wpięte 2 kości Ram DDR2. Każda z nich ma 1,5 GB
    Jeśli nie wiesz jakim sprzętem dysponujesz, to nie wypisuj bzdur.
    sciana123 napisał:
    Niestety nie mam miernika i nie mam jak tego sprawdzić
    Więc kup, pożycz miernik lub oddaj komputer do serwisu.

Za darmo informatyk (mój zaufany sąsiad) przejrzał mi skrzynię. Powiedział mi tak: "Z tego co widzę masz jedną kość RAM uszkodzoną, zasilacz do wymiany, format komputera i kupno nowego dysku. Nie wiem czy opłaca Ci się, chłopie bulić kasę w ten komputer, lepiej złóż nowego."