Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 256 - Brak łączności klawiatur z centralą

Jacek_1974 01 Kwi 2015 01:43 1773 7
  • #1 01 Kwi 2015 01:43
    Jacek_1974
    Poziom 2  

Witam serdecznie
    Mam problem z centralę Integra 256, mam dość duży system z kilkoma klawiaturami, dwukrotnie w odstępie kilku miesięcy pojawiła się sytuacja, że na klawiaturach zaczęły migać wszystkie diody i zgłosiły brak łączności. Wystarczyło na chwilę zdjąć zasilanie z płyty centrali i odpiąć akumulator, żeby wszystko wróciło do normy. Niestety podejrzewam uszkodzenie centrali, ale łudzę się że być może jest inne wytłumaczenie, jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problemem proszę o podpowiedź.

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 01 Kwi 2015 06:37
    Stan-Mar
    Poziom 25  

Miałem podobny przypadek - okazało się, że był słaby akumulator, i po braku zasilania, i przejściu na zasilanie akumulatorowe wypadały 2 klawiatury zasilone z centrali. Powrót 230V nic nie dawał, dopiero restart centrali pomagał.

2
  • Sklep HeluKabel
  • #3 01 Kwi 2015 18:33
    Jacek_1974
    Poziom 2  

Obawiam się, że jest inna przyczyna, akumulator jest nowy, wiem że to o niczym nie świadczy, ale w pamieci zdarzeń nie zapisują się żadne usterki, nie ma śladu po braku zasilania ani żadnej innej awarii.

0
  • #4 01 Kwi 2015 18:46
    joy
    Poziom 20  

Jakim kablem spięte klawiatury?

0
  • #5 01 Kwi 2015 19:41
    Rob888
    Poziom 17  

Możemy tylko się domyślać, że taka sytuacja ma związek z zasilaniem, jego chwilowym brakiem lub zakłóceniami elektrycznymi, przepięciami na magistrali manipulatorów,przewodami elektrycznymi przeplatającymi się z przewodami magistralą manipulatorów itp.
    Mogą to tez być wzajemne zakłócenia między magistralami (kable rożnych magistrali biegnące obok siebie.)

Możesz jeszcze raz przemierzyć cały system miliamperomierzem ile pobiera cały system i jego części w stanie czuwania i alarmu i czy mieści się ta wartość w wydajności prądowej wyjść OUT i KPD+ centrali.
    Na dzień dzisiejszy jeśli masz jeszcze jakieś dodatkowe wolne żyły magistrali manipulatorów możesz podłączyć CKM dwiema żyłami i DTM także dwiema żyłami do każdego manipulatora a jeśli masz jeszcze dwie wolne żyły to =KPD także dwiema żyłami i COM dwiema żyłami do każdego manipulatora. Przy okazji możesz docisnąć styki i poobserwować następne dwa miesiące czy sytuacja się powtórzy

1
  • #6 01 Kwi 2015 21:18
    Jacek_1974
    Poziom 2  

Kolega Joy pyta o kabel magistrali klawiatur, niestety kabel jest zwykły alarmowy
    8 żyłowy (nie skrętka :) ).
    Jeśli chodzi o zakłocenia to z tym jest największy kłopot. Magistralę mam puszczoną kablem 8 żyłowym dlatego wszystkie zaciski są na podwójnych żyłach. Dziękuję za podpowiedź posprawdzam napięcia i styki magistrali czy wszystko jest napewno dobrze dokręcone. Jeśli chodzi o prądy to z bilansu mocy centrali zostawał spory zapas tak więc powinno być ok.
    Zastanawia mnie jeszcze fakt, że na ogół jakikolwiek brak łączności z klawiaturą jest odrazu wyrzucany jako awaria, a tu ani śladu.

0
  • #7 01 Kwi 2015 23:51
    joy
    Poziom 20  

Dobrze rozumiem że jak wstępuje ta awaria to nie masz w centrali żadnego informacji, oraz nic w pamięci zdarzeń? Konsultowałeś to z satelem. Ja na takie cuda mam oscyloskop przenośny i szybko sprawdzam co się dzieje na szynach danych i zegara. Wszytko wraca do normy po resecie centrali a próbowałeś odpiąć zasilanie klawiatury, przeprowadź jeszcze raz identyfikację manipulatorów.

0
  • #8 07 Kwi 2015 06:21
    reweriko

Poziom 25  

Przyczyn może być wiele jak sugerują koledzy wyżej. Analiza historii powinna rozwiać wątpliwości.. Miałem dokładnie taki sam objaw jak "kolega" zdalnie łączył się z centralą i w trakcie połączenie zostało "zerwane". Po prostu centrala "zawieszała" się.
    Proponuję zastanowić się na taką przyczyną tym bardziej że sprawy zasilań i przekrojów kabli zostały rozwiane.

0