Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra - jak to jest z jej niezawodnością?

29 Jul 2007 14:22 2541 19
Optex
    User removed account
    Level 1  
  • Optex
    Andrzej Stachurski
    Level 21  
    Co do Klawiatur LCD to faktycznie, tez ostatnio dwie wymienialem (zamontowane do I32). Co prawda przypuszczam ze uszkodzenia były zwiazane z wyladowaniami w czasie burzy, ale nic nie padlo oprocz lcd (co ciekawe tylko jedna z trzech w danym systemie). Ta padnieta była kupiona w zeszlym miesiacu. pozostale dwie ktore nie padly były kupione w zeszlym roku.

Co do central z serii integra to zastrzezenia mam do zasilaczy w integrach 32. otorz padaja gdy podlaczy sie do nich aku 17Ah i jednoczesnie zdarzaja sie czeste wylaczenia 230V. pomaga manewr z dioda i rezystorem 1ohm, ale nei jest to rozwiazanie pomocne w 100%. Problem jest znany serwisowi Satela. Dodam tylko ze I64 i I128 sa wolne od tej dolegliwosci.
  • Optex
    nikspol
    Level 24  
    Kolego Macieju nie sądze abyś akurat Ty popełniał jakiś błąd przy programowaniu ww. systemów ale do rzeczy. Nie jestem "fanatykiem" SATELA ale sytuacja wymusza że montujemy w niewielkiej ilości również te centrale i co się okazało że nowo montowane klawiatury nie miały komunikacji z płytą a i z abaxem też były problemy /komunikacja ACU-100 z płytą centrali/. Po wymianie wspomnianych klawiatur u dystrybutora problemy znikały. Może ta statystyka nie wyglądała tak przerażająco jak u Ciebie ale były problemy. Co o tym sądzić - temat otwarty niech zabiorą głos "Satelowcy". Szkoda że nie zapisaliśmy info z klaw. moglibyśmy sprawdzić czy to seria czy przypadek.
    User removed account
    Level 1  
    nikspol
    Level 24  
    Z tymi burzami - jest to jakieś wytłumaczenie a efekty bezpośrednich - pośrednich wyładowań nie są w żaden sposób obliczalne i skutki też, mam na myśli uszkodzenia. I nie mamy na to wpływu możemy je jedynie minimalizować stosując między innymi właśnie przewody w ekranie. A przy okazji jak jesteśmy przy wyładowaniach to po bezpośrednim w ciąg segmentów w dwóch z nich w kilku miejscach spalona instalacja wyleciała spod tynku to samo stało się z kilkoma gniazdami TV- tak,tak prawda. O płycie centrali nie wspomnę. Pisząc to staram się uprościć temat i nie wykluczałbym tej możliwości w Twoim przypadku tylko jak tłumaczyć moją sytuacje nie chcę nic imputować ale IMO przyczyny należałoby szukać dalej .
    Andrzej Stachurski
    Level 21  
    Co do LCDków, to w tygodniu postaram się ustalić SN i napiszę, a jeśli o Integrze to jeszcze:
    Piszecie Panowie o skręce ekranowanej zastosowanej jako przewody magistralowe (m. in;) (ja też takie stosuję, a pod tynk to już wyłącznie). Ale zastanowiło mnie coć co powiedział jeden z serwisantów Satela z infolinii technicznej: miałem taki przypadek że ekspander Abax był oddalony od poprzedniego modułu o jakieś 100m (przewód magistralowy FTP 4x2x0,8 prowadzony na trakingu elektrycznym z przewodami 230V i 400V) i co rusz restartował się, powodując oczywiście co jakiś czas sabotaż w systemie. Po konsultacji z w/w infolinią na ich sugestię wymieniłem przewód na nieekranowany o małym skręcie par i problem zniknął. Co prawda dalej stosuję ekranowane przewody ale jestem ostrożny w twierdzeniu że są lepsze jako magistralowe.
  • Helpful post
    nikspol
    Level 24  
    Określona sytuacja nie powinna zmieniać Twojego zdania w temacie który z przewodów jest lepszy przy wykorzystaniu jako magistrala. Ot kolejny raz teoria do praktyki ma się nijak co też wielokrotnie doświadczałem w swojej działalnośći. A jak sam napisałes w tym konkretnym przypadku miałeś jedynie problem . W przypadku przewodów w ekranie jest jeszcze jeden problem który moższ rozwiązać tylko empirycznie a dotyczy on masy i pojemnośći międzyżyłowej - doczepiać ją z jednej strony /centrala / robimy wtedy kondensator a może z dwóch stron / centrala i klawiatura /. I jak ma się ta pojemność do jakośći transmisji.
    Bywało tak że w systemach CCTV jedna z tych opcji eleminowała wszelkie zakłócenia i podobnie jest w SSWiN
  • Helpful post
    Andrzej Stachurski
    Level 21  
    Bywało tak że odizolowanie metalowej obudowy kamery (i/lub ekranu koncentryka - wtyku BNC) od trakingu na którym wisiała i pozostawienie jedynego punktu styku ekranu koncentryka z uziemieniem (zerem) w urządzeniu odbiorczym (krosownicy, multiplekserze) dawało całkowite pozbycie się zakłóceń w obrazie z w/w kamery...

Przepraszam za odejście od tematu
    User removed account
    Level 1  
    renqien
    Level 32  
    sharp wrote:
    co misio ma w środku
    ...oczko mu wypadło, temu misiu...
    nikspol
    Level 24  
    renqien wrote:
    sharp wrote:
    co misio ma w środku
    ...oczko mu wypadło, temu misiu...

Tym:D
    bartek_p
    Level 31  
    Może to po prostu trefna partia, kiedyś ćwiczyłem to z deską. Co instalacja to albo klawa, albo płyta walnięta i tak chyba z 5 razy.
    Co prawda mało prawdopodobni że kalwa kupiona teraz i rok temu sa z tej samej serii, ale coś tam może być
    User removed account
    Level 1  
    marcelon
    Level 13  
    heh , sharp i wykrakałeś właśnie mi padła klawa od I32 , montowana koniec czerwca , jutro jadę ją wymieniać spisze nr i porównamy
    gigi-44
    Level 26  
    Wiesz Maćku ja też już kilka wymieniłem i na pewno nie były z tej samej partii.Systemy były zakładane w różnym czasie o różnej porze:) Coś w tym musi być. A co do blue to klienci są zachwyceni a jak im pokarze czujkę KX która też świeci na niebiesko to prawie raj i EC301 traci w oczach klientów "Bo czerwony nie pasuje mi do kuchni" i nie parsknij smiechem.Klient nasz pan.
    User removed account
    Level 1  
    s6spn6
    Level 24  
    sharp wrote:
    Przecież nie będę jeździł do ludzi i co dwa miechy wymieniał klawiatury |

HeHe Ja tam mógłbym jeździć ;) Jak Płaca Za Serwis ;) i za Naprawy ;) :D :D :D
    Jak to kolega Kiedyś Powiedział w Pracy "Ja u klienta mogę i wodę Grabic ważne żeby płacił"

Powiem Szczerze ze ja wole Sprzęt DSC może to z przyzwyczajenia ale nie mam dobrych wrażeń co do central Satela
    mogę się pochwalić ze nie pamiętam żebym musiał jeździć i wymieniać klawiatur lub usuwać usterki w centralach )no dzisiaj byłem wymienić stara czujkę bo się popsuła ale nie był to sprzęt firmy DSC
    joy
    Level 20  
    Ja miałem przypadek z uszkodzonym LCD gdzieś w styczniu, po założeniu działał ok ale na następny dzień już klient nie rozbroił systemu. A od tego czasu założyłem już z 25 systemów na integrze i zero problemów. Z tego co pamiętam to jak LCD wrócił z serwisu to z informacją że uszkodzony został rezonator kwarcowy. A ten manipulator działa do dziś w innym systemie. Co do kabli to będąc ostatnio na spotkaniu z przedstawicielami Satela, to zalecają stosowanie kabla nie ekranowanego, i trzeba pamiętać żeby linie DTM i CLK nie były razem skręcone. I nie przenośmy dyskusji na temat która centrala jest lepsza, bo to niema sensu, każdy ma jakieś preferencje i nigdy nie oceni tego obiektywnie.
    s6spn6
    Level 24  
    "dyskusji na temat która centrala jest lepsza" a czy ja dyskutuje ja napisałem co wole ;p
    visti
    Level 13  
    Witam. Instaluję Satela odkąd tylko wszedł na rynek i szczerze powiedziawszy nie narzekam, choć czasami dawały w kość CA64 i Integry, ale było to za sprawą panów konstruktorów, którzy wypuszczali na rynek nie do końca sprawdzony sprzęt, robiąc sobie z instalatorów "króliki doświadczalne". Mam w swojej konserwacji zdrowo ponad 100 Sateli i od początku roku wymieniłem 1 klawiaturę strefową w CA64 i 1 LCD w Integrze 24 (klawiatura działała poprawnie, tylko wyświetlacz czasami bladł, że nic nie było widać). Cześciej jednak padają moduły expanderów (fałszywe sabotaże samego modułu). Myślę, że Satel jest ok tylko muszą trochę zejść z ceny bo instalowanie DSC zaczyna być coraz bardziej opłacalne. Pozdrawiam.