logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Tv Philips 21pt2683/58 chassis L7.2, po 3-4sek. się wyłącza!

Formik 21 Maj 2005 16:19 2100 5
REKLAMA
  • #1 1513130
    Formik
    Poziom 10  
    Posty: 60
    Ocena: 3
    Po załączeniu startuje przetwornica, wchodzi wysokie i po około 3-4 sekundach przechodzi spowrotem do stanu "standby", napięcia po stronie wtórnej wszystkie ok. , ramka pracuje, jeśli podciągniemy jasnością na trafopowielaczu i odpalimy kilka razy pod rząd na kineskopie widać tzw. "mleko" i ukośne linie powrotów przyczym na samej górze ekranu są znacznie zagęszczone, i po około 3sekundach od momentu załączenia procesor przerzuca go w stan "standby", co jeszcze można sprawdzić, czy zadziałało jakieś zabezpieczenie, czy jest sens podmieniać procesor bądź TDA8374 bo akurat dysponuje drugim identycznym egzemplarzem, bardzo prosze o pomoc. Dziękuję!
  • REKLAMA
  • #2 1513308
    flashh
    Poziom 25  
    Posty: 1010
    Pomógł: 18
    Ocena: 30
    Czemu zaraz chcesz wymieniac scalaka , pewno istnieje bardziej prozaiczny powód .
    Posprawdzaj w pierwszym rzędzie elka, czy nie ma zimnych lutów , szczególnie zabacz układ pionu.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 1514200
    tel12
    Poziom 16  
    Posty: 256
    Ocena: 15
    Układ zostaw w spokoju na gorsze czasy. Sprawdź trafo wysokiego.
  • REKLAMA
  • #4 1514269
    zorbek
    Poziom 31  
    Posty: 1563
    Pomógł: 149
    Ocena: 72
    proponuje sprawdzenie 200 volt na pk brak tego napiecia powoduje ze aktywuje sie zabezpieczenie głowne i tv wchodzi w st-by.
  • REKLAMA
  • #5 1514413
    LUCZAK
    Poziom 19  
    Posty: 240
    Pomógł: 30
    Proponuje sprawdzić a najlepiej wymienić rezystory bezpiecznikowe do zasilania pionu ,pozatym układ pionu może być uszkodzony(podstaw najlepiej)
  • #6 1515602
    Formik
    Poziom 10  
    Posty: 60
    Ocena: 3
    Napięcie zasilające układ pionu było za małe, wynosiło 12.4V zamiast 13V a przyczyną był podeschnięty elktrolit 470uF/16, po wymianie TV działa, bardzo dziękuję wszystkim za cenne uwagi! POZDRAWIAM!
REKLAMA