logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Philips 21PT2683/58 L7.2AA - TV wyłącza się po sekundach, co sprawdzić?

JCK 16 Gru 2005 23:07 1952 3
REKLAMA
  • #1 2090473
    JCK
    Poziom 25  
    Posty: 841
    Pomógł: 49
    Ocena: 72
    Witka.
    Po włączeniu sieciowym wchodzi ładnie na standby- LED świeci.
    Uruchomienie lokalne lub pilotem(LED przygasa) powoduje pracę WN, pojawia się na krótko raster i wyłącza się do czuwania po sekundach z jednym mignieciem leda.
    Pomierzyłem wszystkie napięcia w trybie czuwania i pracy w zasilaczu i po LOT-cie - zgodne.Podmieniłem kondensator 2562 w gałęzi 8V za radą na 470 mikroF.
    Z tego co w tym momencie wiem to gnojek procek odłącza TDA8139.(on/off).Coś wie czega ja jeszcze nie wiem ---cfaniak rąbany.
    Kopię dalej, ale może ktoś ma wskazóweczkę na skrót.
    HeJ
  • REKLAMA
  • #2 2090562
    asanders
    Poziom 23  
    Posty: 692
    Pomógł: 44
    Ocena: 9
    Witam
    Uruchom TV w trybie serwisowym, może dowiesz się czegoś więcej.
  • REKLAMA
  • #3 2090614
    warszaw
    Poziom 16  
    Posty: 270
    Pomógł: 15
    Ocena: 20
    W Sony KV2184(starszy model) to na takie obiawy pomaga zwarcie 22 nogi dekodera (CXA 1213) do masy.Tu jest PROTECT X-RAI.Może w L.7.2AA też gdzieś to jest.
    Proponuję zdjąć końcówkę WN z kineskopu odłożyć na bok bezpiecznie i włączyć telewizor, jeśli zadziała dłużej (bez obciążenia kineskopem) to może X-RAI. Pozdrawiam warszaw
  • #4 2097936
    JCK
    Poziom 25  
    Posty: 841
    Pomógł: 49
    Ocena: 72
    Witka.
    No i jak zwylke kondzioł.
    Wiem, wiem zasada wymienić wszystkie od razu i już...., ale zawsze jestem ciekaw który???
    Choć miernik nie wskazywał utraty pojemności to jednak C2443 w gałązce LOT'a +13V już nie śmigał a i napięcie było jak w mordeczke 13V.
    Dałem nowe na +13V i -13V(zasilanie symetryczne pionu) oba 470/16(C2453 i C2443).
    Wcześniej podmieniłem 2x 47/160V(C2551 i C2448) w gałązce zasilania +95V no ten w +8V na 470/16V(C2562).
    Na tropek naprowadził mnie raster(1 sek. pracy) z mała utratą liniowości pionu.
    Szkoda, że mądry procek wie ale nie powie....
    No i po sprawie.
    Dzieki za szczere chęci.
    HeJ
REKLAMA