Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Premium 450 DXI - mid 128 ppid 270 fmi 2 za 9 h ograniczenie mocy AdBl

13 Apr 2015 23:18 6402 4
 • Level 11  
  Witam, auto w trasie udało mi się określić błąd : mid 128 ppid 270 fmi 2
  Z tego co szukałem na forum prawdopodobnie problem z układem AdBlue. Czy można po tym kodzie błędu odczytać dokładnie czego może dotyczyć usterka ? Filtry wymienione. Dodam, że kilka razy pokazywała się błąd z wtryskiem, że za XX h(dokładnie nie pamiętam) zostanie ograniczona moc samochodu dochodziło do około 20 h i błąd sam znikał. Po zniknięciu błędu był spokój przez kilka dni - tydzień i na nowo odliczał. Tym razem zegar zjechał do 9 h i nic na to nie wskazuje, żeby przestał odliczać co będzie konsekwencją prawdopodobnie utratą mocy. Mocznik jest pobierany ze zbiornika. Po wyłączeniu silnika słychać jak pracuje popa, która odprowadza mocznik oraz charakterystyczne "strzelania" wtryskiwacza przy tłumiku.
 • Helpful post
  Level 1  
  CZUJNIK SENSOR ADBLUE NOX
 • Helpful post
  Level 31  
  Witam.
  mateoradom wrote:
  mid 128 ppid 270 fmi 2

  Wykrycie niemożliwego poziomu NOx.
  Możliwe uszkodzenie czujnika NOx, polecam zrobić diagnostykę by ustalić przyczynę.
  Jak usterka nie ustąpi, to po odliczeniu czasu nastąpi ograniczenie mocy. O ile dobrze pamiętam to moment obrotowy silnika zostanie ograniczony o 40%.
 • Helpful post
  User removed account  
 • Level 10  
  Witam,
  Panowie szukam pilnie pomocy a premium siadło adblue.

  Wszystko zaczęło się od tego , że pompa przestała zasysać płyn ze zbiornika wiec została wymieniona na inną z tym samym numerem (używka) Ciśnienie wróciło do normy błąd zgasł ale pojawił się błąd czujnika nox mid 128 ppid 270 fmi 3 o ile dobrze pamiętam zwarcie do plus i zbyt wysokie napięcie . W wiązce od czujnika w kierunku pompy była woda, wysuszyłem to jednak błąd jak był tak jest.

  Wymieniłem czujnik na inny ( ktoś stwierdził że numer czujnika nie ma znaczenia przy zamianie byle tylko był od renault albo volvo, nie wiem czy to prawda?)

  Po wymianie czujnika na inny zgasł błąd zwarcia do plusa a pojawił się błąd mid 128 ppid 270 fmi 9- brak sygnału z czujnika nox ?? oraz jeszcze jeden błąd numeru nie pamiętam ale zawór sterowania chłodzeniem adblue .

  efekt jest taki że jest gorzej jak było bo teraz nie zawsze po zgaszeniu auta pompa się oczyszcza z płynu.

  ktoś coś podpowie bo już wykańcza mnie to auto . Będę wdzięczny za każdą podpowiedz .