Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Passat radio się resetuje po każdym wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki

zuri350z 14 Apr 2015 11:07 6204 8
 • #1
  zuri350z
  Level 8  
  Witam, mam taki mały problem z moim radiem w samochodzie.. radio oczywiście jakiś "gendai" ale wiem że na 100% sprawny ponieważ w hondzie chodziło bez zarzutów lecz po wpięciu radia do mojego Passata nie pamięta ono ostatnio zapisanej konfiguracji to znaczy, jeśli ustawię sobie Bass na np. +1 Treble na +2 itp. wyłącze samochód i wyciągnę kluczyk, po ponownym włożeniu kluczyka i uruchomieniu radia jest tak jak by fabrycznie zresetowane.
  Rozumiem że muszę złączyć któryś kabelek z innym żeby pamięć miała prąd przez cały czas tylko nie wiem które to są te kable.
  Jeśli potrzeba wam zdjęcia kabli lub cokolwiek innego proszę dać znać.
  Dziękuje za pomoc.
 • #2
  olekt2002
  Level 30  
  Co to za radio? Model? Na obudowie powinien być opis wtyczki/przewodów.
 • #3
  askr
  Level 35  
  My nie potrzebujemy żadnych zdjęć.
  Weź do ręki instrukcje do radia i sprawdź gdzie ma iść stały plus, a gdzie plus po stacyjce.
  Następnie weź do ręki miernik i ustal, gdzie jest który plus - ten, który jest 'zawsze' i ten, który pojawia się po przekręceniu kluczyka.

  Gdybając i zgadując spalisz sobie tylko radio albo i coś więcej w samochodzie.
 • #4
  elo172
  Level 10  
  Radio sam podłączyłes czy elektryk? Masz źle kable podłączone, wystarczy odpowiednie piny złączyc tylko nie pamiętam które. Masz instrukcje?
 • #5
  zuri350z
  Level 8  
  Dzięki za odpowiedzi, więc tak.. radio to SENDAi CD889 i niestety żadnej instrukcji do niego nie mam ani żadnego schematu nie ma na tyle ani spodzie radia :/
  Radio podłączałem sam ale mam 100% pewność że kable są wporządku bo to radio działało prawidłowo w mojej hondzie ale przedtem w passacie miałem inne radio które działało prawidłowo tylko mi upadło na ziemię przez przypadek jak je wyciągłem i przestało działać.
  Musi być po prostu nie kompatybilijna złączka pod passata i właśnie trzeba podłączyć prąd tak jak by na stałe pod pamięć radia, ale nie będę wam tego tłumaczyć bo w sumie to ja się pytam was a nie wy mnie o pomoc :)
  Tak z resztą słyszałem od znajomego że miał podobny problem i podłączył któryś tam kabelek do któregoś tam i mu zadziałało, niestety nie pamiętał jaki a passata też już nie miał.
 • #6
  djlj24
  Car audio specialist
  W samochodach produkcji niemieckiej (VW,Audi, Opel) złącze ISO jest zrobione pod tzw. logikę zapłonu i ma zamienione miejscami plusy po stacyjce i na stałe. Więc pewnie w radiu wystarczy je zamienić miejscami i już po problemie. Łączenie plusa po stacyjce tam, gdzie zasilanie jest na stałe nie zawsze okazuje się dobrym rozwiązaniem, ponieważ niektóre radia tak podłączone szybko rozładowują akumulator na czuwaniu.
 • #7
  zuri350z
  Level 8  
  Znaczy ogólnie zauważyłem że radio się nie włącza samo po przekręceniu kluczyka albo uruchomieniu samochodu tylko muszę je włączyć ręcznie ale poprzednie też tak miało tylko tamto zaś zapamiętywało stacje radiowe, konfiguracje itp
 • #8
  SZYMON BYDGOSZCZ
  Level 38  
  zuri350z wrote:
  właśnie trzeba podłączyć prąd tak jak by na stałe pod pamięć radia, ale nie będę wam tego tłumaczyć bo w sumie to ja się pytam was a nie wy mnie o pomoc


  Zamień zasilania ACC z UB+ miejscami.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Komputery, samochody

  W twoim opisie to jakiś żart ?
 • #9
  zuri350z
  Level 8  
  zadaje pytania żeby się raczej dowiedzieć :)
  potrafię zdiagnozować problem mechaniczny w samochodzie a tym bardziej naprawić jeśli taka potrzeba, a komputerami zajmuje się od dość dawna i prowadzę własny serwis.
  Dam znać za 15 minut czy zadziałało podmiana kabli

  Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

  Działa panowie, dzięki wielkie "SZYMON BYDGOSZCZ" za pomoc i podpowiedź, lece ci dobre piwko
  Pozdrawiam