Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Candy Holiday 800 rpm - Wyłącza się po nabraniu wody.

haszczur 24 Kwi 2015 19:23 1017 3
  • #1 24 Kwi 2015 19:23
    haszczur
    Poziom 3  

Witam wszystkich forumowiczów. Problem dotyczy pralki Candy Holiday 800 rpm. Od jakiegoś czasu pralka po nabraniu wody wyłącza się, gaśnie czerwona kontrolka sygnalizująca na jakim etapie jest pranie. Nawet nie zakręci bębnem, żeby zaczęła prać muszę wyłączyć przycisk służący do jej uruchamiania znajdujący się na pulpicie i ustawić programator w pozycji OFF. Następnie muszę wykonać czynności od nowa czyli ustawić żądany program prania i uruchomić przyciskiem na pulpicie. Wówczas zdarza się, że rusza i pierze a czasem nabiera wody pomimo, że woda w pralce już jest i wtedy robi powódź gdyż woda leje się nawet przez zbiorniczek na proszek do prania ( po prostu zaczyna cały proces prania zupełnie od nowa). Zdarza się, że po włączeniu pierze cały cykl normalnie. Grzałka grzeje, wiruje normalnie, blokada drzwi działa normalnie, bęben kręci się normalnie. Zdarzyło się, że podczas kolejnego etapu prania jakim jest płukanie nabrała tyle wody, że lało się przez pojemnik na proszek do prania, przez gumowy fartuch nawet drzwiczki rozszczelniły się i woda lała się pomiędzy szklanym oknem a ramką drzwiczek. W chwili obecnej przeszła cykl prania, płukania i przed etapem wirowania wyłączyła się. Tak na 10 prań w 7-8 przypadkach wynika wyżej opisany problem. Zajrzałem do środka pralki rozłożyłem programator ale z tego względu, że z elektryki i elektroniki jestem słaby mogłem tylko popatrzeć czy nic nie nosi śladów okopcenia czy jakaś ścieżka nie jest przerwana czy przewody siedzą w miarę sztywno i nic nie jest zaśniedziałe. Filtr czysty, przejrzałem również wszystkie gumowe węże czy nic tam nie utknęło. Zawory doprowadzające wodę sprawne, odpływ sprawny. W związku z tym zwracam się do was na forum o jakieś rady. Tak jak już wspomniałem z elektryki i elektroniki jestem słaby w związku z tym w razie gdy ktoś zdecyduje się udzielić mi porady to proszę w bardzo przystępny dla mnie sposób.

0 3
  • #2 24 Kwi 2015 21:04
    Gobro
    Poziom 27  

Wyczyść układ hydrostatu.

0
  • #3 24 Kwi 2015 22:47
    haszczur
    Poziom 3  

Dziękuję za radę jutro się tym zajmę.

0
  • #4 25 Kwi 2015 09:12
    haszczur
    Poziom 3  

Chodzi o miejsca gdzie podłącza się wsuwki z przewodami? Bo hydrostat jest nierozbieralny.

0