Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Electrolux ESL4131 - Nie grzeje wody - uszkodzony programator

01 Maj 2015 16:12 4815 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Walczę z moją zmywarką electrolux esl4131 w pewnym momencie zauważyłem ze nie domywa zacząłem szukać rozwiązania i zauważyłem że nie grzeje wody, pomyślałem że to grzałka wybudowałem zmywarkę przemierzyłem grzałkę i okazało się że jest w porządku zacząłem szukać dalej, patrzę na programator i na pierwszy rzut oka wszystko w porządku do póki nie wyciągnąłem go z obudowy.

Na drugiej stronie płytki zauważyłem wypaloną jedną z nóżek przekaźnika który jest na płycie. Wylutowałem przekaźnik i sprawdziłem go czy nie jest sklejony i przerzuca i wszystko działa wlutowałem go z powrotem i naprawiłem ścieżkę. Będąc na płycie sprawdzając przekaźnik nie reagował wiec wylutowałem diodę która była zaraz nad nim i to już pomogło przekaźnik zaczął reagować będąc już na płycie, ale mimo to nie pomogło to z grzałką, tak jakby programator nie podawał napięcia na grzałkę. Przemierzyłem gniazdo grzałki i cały czas jest na nim napięcie 70V czasami spada do 20V, a max wzrosło podczas pracy zmywarki do 80V.

Ma ktoś jakiś pomysł czy jest jeszcze jakiś element który mogę sprawdzić czy od razu zamawiać programator i ile taki programator może kosztować.
    Proszę o pomoc i pozdrawiam Wojtek
    Electrolux ESL4131 - Nie grzeje wody - uszkodzony programator Electrolux ESL4131 - Nie grzeje wody - uszkodzony programator Electrolux ESL4131 - Nie grzeje wody - uszkodzony programator
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 1  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    No właśnie że maszyna w ogóle się nie namyśla, to nie jest tak że ja puściłem test 10 min i nie działa, puszczałem całe mycia i dalej nic. raz jeszcze proszę o pomoc jak ktoś miał taki przypadek lub wie który element musiałbym wymienić żeby zaczęło działać

Pozdrawiam Wojtek
  • Specjalista AGD
    Stiopa napisał:
    Będąc na płycie sprawdzając przekaźnik nie reagował wiec wylutowałem diodę która była zaraz nad nim i to już pomogło przekaźnik zaczął reagować

Reagować na co :?: . Jeśli podałeś mu zewnętrzne napięcie sterujące gdy był na płycie, to gratuluję odwagi.
  • Poziom 9  
    Podałem mu napięcie mając płytkę wyciągniętą ze zmywarki to chyba naturalne.
    Co do problemu to nie mogłem dłużej czekać na pomoc i zakupiłem używaną taką samą zmywarkę i podmieniłem programator, woda już się grzeje, natomiast zastanawia mnie czy jest szansa naprawy tego programatora czy raczej nie ma żadnych szans
  • Poziom 2  
    Fajnie, że można znaleźć archiwalne tematy. Moja zmywarka od jakiegoś czasu nie domywała naczyń a na koniec po otworzeniu okazało się, że naczynia są mokre i niedomyte. Znalazlem ten temat i rozebrałem panel sterowania i bingo, okazało się, że w tym samym miejscu co na zdjęciu wyżej jest odlutowana stopka. Po zalutowaniu zmywarka grzeje i zmywa jak wcześniej. Może jeszcze jakiś czas posłuży pomimo swoich 11 lat. Pozdrawiam.