Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomiar bogactwa mieszanki paliwowej

23 Maj 2005 23:59 1285 9
  • Poziom 15  
    Witam! chodzi mi o zbadanie stosunku paliwa do powietrza (przed spaleniem lub po). czy ktos ma jakies uklady do tego, propozycje jka zrobic? Chce to zamontowac w Volvo 480
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    może z tabelek, odczytując napięcie na lambdzie mamy podany współczynik lambda i stosunek powietrze/benzyna
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Można z lambdy tylko pytanie, jak nawieszasz tam pajęczyn czy nie będzie za bardzo obciążać układu i siać zakłuceń na sterownik.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Z zaciekawieniem sie przygladam tej dyskusji i myslalem ze cos sie wiecej z tego rozwinie. Chcialbym tez sobie cos takiego zainstalowac. Profeslonalne urzadzenia kosztuja ok 500PLN a samemu mozna by zrobic na pewno taniej. Moze ktos ma jakies schematy?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Wiec zeby nie robic zaklucen to moze wstawic druga sonde w uklad?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Może być nawet jednoprzewodowa. Tyle że dłużej będzie się ogrzewać od spalin.
    Osobiście mam zapięty miliwoltomierz przez wtórnik napięciowy zrobiony z 1/4 LM324. Wg mnie jednak nie bardzo jesteśmy w stanie określić dokładnie zawartości tlenu. bardziej nam to sygnalizuje jako bogata/biedna mieszanka i do tego celu nadaje się idealnie.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Puciu ale jak ekran Ci pomoze jak ktos podlaczy niestabilny uklad bezposrednio pod sonde i to jeszcze bez diod i zadnego filtra co spowoduje spadki napiecia itd? Przeciez wiesz, ze tutaj zmiana napiecia nawet o 0,1V odgrywa duza role. Mozna wstawic jakis uklad, ale dla mniej zaawansowanych zalecana jest oddzielna instalacja tak aby nie ingerowac w oryginalna.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Zgadzam sie kordel, mój błąd.