Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C8 2002 2.0 HDI r klimatyzacja nie ma chłodzi

02 Maj 2015 10:08 1665 6
  • Poziom 12  
    Witam

Problem jest taki. Po zakupie auta była wymiana chłodnicy klimatyzacji z parownikiem. Układ został napełniony, brak nieszczelności i brak... zimnego (schłodzonego) nadmuchu. Klimatyzacja manualna, słychać jak załącza się sprężarka.
    ale powietrze z kratki nie leci zimniejsze, regulacja "ciepłe" lub "zimne" powietrze działa,
    Pod maską wyczuwam zimniejszą rurkę wychodzącą ze sprężarki, jest to cieńsza rurka, wchodzi ona od góry do chłodnicy. Ciekawe jest to, że u kolegi w C5 2004 , ten sam silnik zimna rurka jest ta grubsza. Przewody wychodzą ze sprężarki w obu autach jednakowo.

Proszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki
  • Moderator Samochody
    Podaj Ciśnienie jakie panują na HP i LP podczas pracy układu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    georgesgr jeśli pytanie jest retoryczne to zachowaj milczenie. Nie pytam do kogo mam iść tylko co mogę sam sprawdzić, aby określić przyczynę braku schłodzonego nadmuchu. Podczas nabijania "klimy" mechanik maszyna "powiedziała :"Układ szczelny, brak zimnego nawiewu" ...czy coś podobnego. Kto inny wymieniał chłodnice , kto inny nabijał. Dziwi mnie różnica temperatury rurek u mnie i w C5.

Coś , komuś przychodzi do głowy?

PS. niestety, nie sprawdzę ciśnienia
  • Moderator Samochody
    picior napisał:
    PS. niestety, nie sprawdzę ciśnienia

Czyli niestety musisz wrócić do fachowca.

Klimatyzacja to taki układ przy którym sami nic nie zrobisz, tym bardziej że nie masz pojęcia co się dzieje w układzie.

Raz widziałem w peugeocie sprężarka była albo nie taka, albo zamontowana odwrotnie, i przewody HP i LP zamienione. Efekt podobny jak u Ciebie, ale co u Ciebie jest, nie wiadomo, nie widać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Dziękuję wszystkim za udzielone rady. Umawiam się na wizytę u mechanika.

kilka miesięcy później...

zatkane przewody. Naprawione