Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobre słuchawki do użytku domowego

Adi01 09 Maj 2015 12:07 567 7
  • #1 09 Maj 2015 12:07
    Adi01
    Poziom 18  

Witam serdecznie.
    Planuję zakup jakichś sensownych słuchawek nausznych, ale ostatnie z jakimi miałem do czynienia to jakieś Unitry z początku lat 80-tych, więc jestem cokolwiek niezorientowany w obecnym sprzęcie.
    Słuchawki będą podłączane do wzmacniacza stereo, źródła to odtwarzacz CD i gramofon. Bajery typu mikrofon czy regulacja głośności całkowicie zbędne.
    Rodzaje muzyki: głównie rock z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych, muzyka klasyczna (również organowa), trochę pop'u.
    Interesuje mnie możliwie czysty, żywy i zrównoważony dźwięk (mają grać, wygląd czy waga to sprawy drugorzędne). Budżet to ok. 1000-1500zł.
    Może mnie ktoś ukierunkować, za czym powinienem się rozglądać :?:
    Przeglądałem inne tematy o słuchawkach, ale większość dotyczy słuchawek do sprzętu przenośnego, laptopów czy gier.

0 7
  • #3 09 Maj 2015 13:49
    Adi01
    Poziom 18  

Nie chodzi o gotowca, lecz o ukierunkowanie :wink: Cena niekoniecznie musi być adekwatna do jakości dźwięku i jakości wykonania, dlatego liczę na sugestie osób obeznanych w temacie od strony praktycznej.
    Ostateczny wybór i tak podejmę po odsłuchu.

0
  • #4 09 Maj 2015 14:12
    zdanek15
    Poziom 26  

Nikt ci nic nie będzie w stanie podpowiedzieć ponieważ ma to działać dla Ciebie, I to Ty ustalasz pod siebie parametry dzwięku i preferoweny strój.Najlepiej byłoby wypróbowac ileś tam słuchawek na tym samym sprzecie i utworze. Te które podałem działaja bardzo "przejźysto" chodzi mi o kierunkowość dzwięku, ale te dzwieki nie miksują sie wzajemnie,. No nie można tego opisac :D

0
  • #5 09 Maj 2015 15:13
    k52
    Poziom 32  

Adi01 Powyżej ok.500zł słuchawki najczęściej grają już dobrze i można liczyć też na wygodę noszenia. Nie zawsze powyżej tej kwoty jest bardzo znaczący przyrost jakości dźwięku, czy wykonania. Dlatego lepiej kupić słuchawki koło 500zł, a pomyśleć o oddzielnym wzmacniaczu słuchawkowym, bo te we wzmacniaczach są często średnie.

0
  • #6 09 Maj 2015 19:23
    indianin11
    Poziom 21  

Z własnego doświadczenia mogę polecić Beyerdynamic dt 990 pro 250 ohm. Dobre, dynamiczne i szczegółowe słuchawki z solidną podstawą basową. Dobrze spisywały się z lampowym wzmacniaczem słuchawkowym Espressivo E.

0
  • #7 11 Maj 2015 07:01
    Adi01
    Poziom 18  

Pożyczyłem od znajomego na kilka godzin Sennheiser HD 555 - to jakaś porażka (dźwiękowo). Dźwięk stłumiony, ciemny, brak szczegółów. Miałem wrażenie, jakby ktoś zatkał mi uszy watą. Trzeba posłuchać innych. DT 990 już wcześniej "wpadły mi w oko" ale jeszcze ich nie słyszałem.

0
  • #8 11 Maj 2015 09:40
    Zamerstary
    Poziom 26  

Osobiście polecam posłuchać Sennheiseró HD 600, powinny spełnić się w takiej muzyce jaką preferujesz.

0