logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Lumia 610 - głośnik od rozmów nie działa po wymianie szybki, co sprawdzić?

PatrykW123 03 Cze 2015 16:38 1131 6
REKLAMA
  • #1 14742690
    PatrykW123
    Poziom 8  
    Posty: 34
    Witam. Otóż w sobotę upadł mi telefon itd, zbiła się szybka i to dość ostro. Wczoraj wymieniłem szybkę, sprawdzam wszystko działa itd.Później dzwoni kumpel nic nie słyszę, dźwięk od rozmów mam 10/10. Dodam, że telefon upadał mi wiele razy, ale szybka zbiła się, dlatego że było to na żużlu gdzie było wiele większych kamyków. 2 głośnik od multimediów chodzi, podczas rozmowy jak na niego przełączę, też mogę rozmawiać i słyszeć co mówi 2 osoba. Jest możliwe, że w serwisie gdzie wymieniali mi szybkę, nie złożyli dobrze tego głośnika? I jakie mogą być jeszcze przyczyny i co robić? Odkręcić i zobaczyć jak to jest z tym głośniczkiem ?.
  • REKLAMA
  • #2 14742692
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23692
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Mogli zapomnieć o przełożeniu głośnika, zanieś na reklamacje.
  • REKLAMA
  • #3 14742698
    PatrykW123
    Poziom 8  
    Posty: 34
    Przełożenie głośnika, tzn?
  • REKLAMA
  • #4 14742712
    grubas
    Poziom 40  
    Posty: 5524
    Pomógł: 647
    Ocena: 552
    Ze starego ( zbitego ) do nowego.
  • REKLAMA
  • #5 14742717
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23692
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Dali nowy korpus z dotykiem do którego powinien być przyklejony głośnik a tam go nie było, lub też jak wymieniali samą szybkę to im odpadł przez przypadek.
  • #6 14742729
    PatrykW123
    Poziom 8  
    Posty: 34
    tino2003 napisał:
    Dali nowy korpus z dotykiem do którego powinien być przyklejony głośnik a tam go nie było, lub też jak wymieniali samą szybkę to im odpadł przez przypadek.


    Raczej to 1. To jak będę szedł do nich(stary ekran pewnie już wyrzucony), powiedzieć po prostu, że nie dali nowego głośnika razem z dotykiem(tylko sama szybka/dotyk), tak ?

    i drugie pytanie; jak będą chcieli jakieś dodatkowe $$ za to?
    i trzecie pytanie; potrafiłbym sam to wymienić jakby oni nie mieli i zamówiłbym sobie na allegro?
  • #7 14742761
    nemo333
    Poziom 30  
    Posty: 1374
    Pomógł: 135
    Ocena: 307
    PatrykW123 napisał:
    Raczej to 1. To jak będę szedł do nich(stary ekran pewnie już wyrzucony), powiedzieć po prostu, że nie dali nowego głośnika razem z dotykiem(tylko sama szybka/dotyk), tak ?
    Powiedz po prostu że po wymianie dotyku nie działa głośnik a wcześniej nie było problemów
    PatrykW123 napisał:
    i drugie pytanie; jak będą chcieli jakieś dodatkowe $$ za to?
    jeśli tak zrobią to znaczy że to partacze którzy nie potrafią przyznać się do błędu. Więcej nie odwiedzaj tego serwisu w takim przypadku.
    PatrykW123 napisał:
    i trzecie pytanie; potrafiłbym sam to wymienić jakby oni nie mieli i zamówiłbym sobie na allegro?
    Tak, wystarczy odkręcić i wyjąć korpus, później płytę główną po odłączeniu taśm od dotyku i LCD i włożyć głośnik na swoje miejsce.
    Możliwe też że założyli go po prostu odwrotnie i nie zauważyli. Ale to jak nie uwzględnią reklamacji to wtedy będziemy myśleć co dalej.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z głośnikiem rozmów w telefonie Lumia 610 po wymianie szybki. Po upadku telefonu i wymianie szybki, głośnik rozmów przestał działać, mimo że głośnik multimedialny działa poprawnie. Użytkownicy sugerują, że w serwisie mogło dojść do błędu, np. nieprzełożenia głośnika z uszkodzonego ekranu lub jego niewłaściwego zamontowania. Zalecają zgłoszenie reklamacji w serwisie oraz sprawdzenie, czy głośnik został prawidłowo zainstalowany. Użytkownik rozważa również samodzielną wymianę głośnika, jeśli serwis nie uzna reklamacji.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA