Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NIVONA 646 - Miga kontrolka - brak kawy

07 Cze 2015 12:56 2967 8
  • Poziom 13  
    Pozdrawiam
    Co się mogło uszkodzić ?
    W ekspressie Nivona 646 - jak braknie kawy w zbiorniku migają 3 ziarenka kawy.
    Dosypuję pełen zbiornik a ziarenka dalej migają.
    Młynek działa, ale tak jakby wogóle w nim ziarenek nie było (odgłos pustego przebiegu) , choć zbiornik pełen !

Czy jakiś czujnik mógł się uszkodzić ? Tylko dlaczego nie pobiera ziarenek do młynka ?
    Artur

Dodano po 2 [godziny] 21 [minuty]:

Odpowiem sobie sam, może komuś się przyda.
    Serwis NIVONY wielki plus, odpowiedź na pytanie 5 min. po zadaniu (niedziela)
    - Zawilgocony młynek, prosze przysłać do serwisu.

Tylko jutro się dopytam.
    O czego to zawilgocenie ?
    Jakość kawy, cos z nią nie tak ?

Co jeśli będzie sie zdarzało częściej ? Mial ktoś podobnie z NIVONĄ ?
  • Poziom 13  
    No i dalsza jazda z moją Nivoną...
    Kawę robiła pyszną przez pół roku.

Po dwóch tygodniach od naprawy gwarancyjnej znów to samo...
    Miga brak ziaren, mimo że zbornik pełen.

Znów odsyłam, tylko teraz nie dam już sobie wmówić, że nalałem wody do zbiornika z kawą !

Serwis twierdzi, że źle przyrządzam kawę. Za często przygotowuję ją z ... mlekiem.
    Jakiś szok. dzwonię do centrali Nivony a oni na to "przecież po to jest ekspress żeby robić taką kawę jak się podoba :)

No chyba trafiłem na jakiś felerny egzemplarz.

Czy ktoś ma tę Nivonę ? Czy po dosypaniu kawy , jak migają ziarenka, to od razu przestają ? Wydaje mi się , że tak było od poczatku. A teraz dosypuję dalej migają, niby mielił dwa tygodnie i młynek padł.

Coś mi się wydaje , że to będzie jakiś problem z elektroniką , a nie zawilgoconym młynkiem ?
  • Poziom 1  
    Witam.
    Identyczna sytuacja, ten sam ekspres identyczna diagnoza - zalanie młynka, odmowa naprawy gwarancyjnej.
    Absolutnie nie udało mi się wlać wody do młynka zatem to jest jakaś wada ekspresu - prawdopodobnie para od spieniacza przedostaje się do wnętrza ekspresu i skrapla się na żarnach miksera......

Koszty naprawy serwisu wysokie. Czy można kupić taki młynek ?
  • Poziom 13  
    Rozwiązanie : osuszyć młynek (ja w serwisie, bo sam nie umiem) i zdjąć na stałe klapke boczną od mechanizmu zaparzania. Od tego czasu sytuacja sie nie powtorzyla. Zadzwon do serwisu do Poznania tam ci zrobią na gwarancji.
  • Poziom 1  
    Mam identyczny problem. Ekspres kupiony w grudniu 2014. Dwukrotnie oddawałam na gwarancje z powodu komunikatu migających ziaren. Dwukrotnie ocenili ze zalany był młynek i naprawili. Wczoraj znowu pojawił mi sie ten komunikat a jestem juz po gwarancji i nie wiem co teraz robić. Czy mozna prosić o te namiary na serwis z poznania chyba ze ktos zna dobry serwis ekspresów w gdansku.
  • Poziom 12  
    Miałem dzisiaj podobny problem. Mój ekspres Nivona od rana nie robi kawy, tylko pokazuje że brakuje kawy w zasobniku (mina trzeba znaczkami kawy).

Problem rozwiązany. Opiszę, bo może komuś się przyda...

Najpierw myślałem że coś jest z młynkiem, bo działał, ale wydawało mi się że mało mieli kawy. Rozebrałem, wyczyściłem i nadal to samo. Mam akurat inny model zepsuty, więc wymontowałem młynek i przełożyłem, bez rozbierania go na najmniejsze cząstki, żeby wyeliminować, to że coś zepsułem przy rozbieraniu. Co ciekawe kawy jest teraz mielone więcej i super, ale problem nie zniknął. Zatem pierwsza przyczyna wyeliminowana. Jeśli Twój młynek mieli i podaje kawę (widać ją w pojemniku na fusy, po zakończeniu robienia kawy), to lepiej go nie ruszać.
    Zatem to nie młynek, skoro kawa jest to znaczy, że ekspres jej nie widzi. Jak wyciągnięcie moduł do robienia kawy, to górna część zasobnika na kawę jest ruchoma na sprężynie i można ją docisnąć do góry. Jednocześnie z boku rusza się czpień z przekrojem 8'emki. To on załącza mikrostyk (na 99% biały), który można zobaczyć przyglądając się dziurce w który ten czepień wchodzi po włożeniu modułu do ekspresu. Dzięki niemu ekspres wie że kawa jest załadowana, bo przesuwa się od w górę, aż naciśnie mikrostyk. No i u mnie właśnie ten mikrostyk, był tak zaśniedziały w środku, że nie było żadnego przepływu prądu. Rozebrałem, przeczyściłem i ekspress działa jak nowy.

Życzę wszystkich powodzenia..

PS. Miałem też problem kiedyś że ekspress pokazywał że brakuje mu wody. Polecam wtedy zdjąć wtyczkę z czujnika przepływu i ją trochę przeczyścić. U mnie okazało się że zaśniedziały styki i nie widział czujnika. Jeśli to nie pomoże, można taki czujnik kupić w necie...
  • Poziom 2  
    Mam podobny problem
    Rozebrałem expres ale opisanych elementów nie znalazłem. Młynek się kręci tylko żaluzja w młynku jest zamknięta. Na młynku jest jakiś chyba czujnik który jest zwarty. Nie mogę dojść skąd jest sygnał o braku kawy.

• Specjalista AGD
    Beneks52 napisał:
    Mam podobny problem
    Rozebrałem expres ale opisanych elementów nie znalazłem. Młynek się kręci tylko żaluzja w młynku jest zamknięta. Na młynku jest jakiś chyba czujnik który jest zwarty. Nie mogę dojść skąd jest sygnał o braku kawy.

Z mikrowlacznika bloku zaparzania.