Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B5 3B sedan- naprawa/wymiana podświetlenia "trzeciego" światła

RADU23 08 Jun 2015 20:05 8145 0
    RADU23
    Moderator of Computers service
    Witam
    Właśnie wymieniałem u siebie podświetlenie w trzecim (środkowym na półce) świetle stopu.
    Jako iż sam nigdzie nie znalazłem rzeczowych informacji jak się do tego zabrać, postanowiłem opisać cały proces-może się komuś przyda.

Najpierw trzeba się zaopatrzyć w 7 żaróweczek W5W/12V.
    Zmieniamy wszystkie na raz by nie wracać prędko do tematu. Koszt ich jest niewielki, ja zapłaciłem 12zł za komplet.

Następnym krokiem jest wypięcie wtyku zasilania z lampki. Wtyk jest dobrze widoczny od strony bagażnika gdy włożymy tam głowę. Trzeba ścisnąć go palcami i wysunąć.

Następnym krokiem jest złożenie obydwu siedzeń i wyjęcie całej półki (najprostsza metoda która gwarantuje dobry dostęp do demontażu lampki).
    Półka jest mocowana na 2 kołkach zatrzaskowych i 3 wsuwkach.
    Należy od strony siedzeń unieść ją lekko ku górze i pociągnąć do siebie w stronę kabiny-ładnie wyjdzie nam cała.
    Teraz mamy dostęp do lampki, trzeba nacisnąć jednocześnie 2 blaszki by lampka wyskoczyła z metalowych zaczepów.
    Następnie delikatnie podważamy śrubokrętem 3 plastikowe zaczepy i mamy lampkę na wierzchu.
    Rozpoławiamy ją delikatnie na zaczepach i wymieniamy przepalone żarówki.
    Ja zanim zmontowałem ją z powrotem w całość skorzystałem z wtyku na zapalniczkę w celu weryfikacji czy wszystkie żarówki świecą prawidłowo.
    Drugą metodą jest podłączenie lampki z powrotem do wtyczki i wciśnięcie pedału hamulca. Będzie widać czy wszystkie żarówki świecą prawidłowo.
    Gdy już się upewnimy że wszystko jest ok, składamy analogicznie w drugą stronę.
    - montujemy lampkę w całość
    - montujemy ją do półki
    - wkładamy półkę na miejsce
    - podłączamy zasilania lampki
    - składamy siedzenia
    Cieszymy się efektem ;-)