Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Saeco Incanto - Robi zimna kawę

andren123 09 Jun 2015 08:02 3015 5
 • #1
  andren123
  Level 10  
  Witam... Problem z ekspresem jest taki ze ekspres robi zimna kawę. Cały proces przebiega normalnie ekspres po włączeniu czeka do podgrzania bloku, po czym robi kawę w temperaturze jakieś 30 stopni. Po włączeniu pary również ekspres także czeka do podgrzania bloku jednak nadal temperatura się nie zmienia. Raz na kilka cykli robi kawę w normalnej temperaturze jednak zdecydowanie więcej robi ją zimną. Proszę o jakieś propozycje usunięcia usterki.
 • #2
  skywalker8217
  Level 14  
  Może czujnik temperatury na początek podłożyć.
 • #3
  jomalkovic
  Level 10  
  Podłączę się, bo mam ten sam problem.
  Uporałeś się z tym? Jakieś rozwiązanie, czy serwis?
 • #4
  ssss
  Level 36  
  Witam
  Najpierw czujnik temperatury a nastepnie grzalka
 • #5
  Rycho15
  Level 10  
  Mam taki sam problem, od razu nie czeka do podgrzania bloku (diody wskazują, że jest nagrzany, świecą ciągle) robi kawę na zimno, podejrzewam czujnik temperatury. Grzałka powinna być dobra, bo nie grzeje sporadycznie jak diody zachowują się normalnie, czyli po włączeniu migają do momentu nagrzania się bloku, pracuje poprawnie. Kilkukrotne wyłączenie i włączenie pomaga przywrócić normalną pracę.
 • #6
  jomalkovic
  Level 10  
  U mnie niestety powodem była elektronika. Ekspres dostał na podmianke nowe czujniki, później cały bojler z czujnikami i wszystko się powtarzało. Po samej wymianie było na trochę dobrze, a później temat wracał. I dobrze było zarówno po podmianie na inne, jak i z innych na moje...
  Rozebrałem na części i wyprzedaje, a w miejsce starego kupiłem nowy.