Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG lavamat 48380 - błąd EC2 - Dirt level sensor malfunction

brudy102 16 Cze 2015 12:29 498 2
  • #1 16 Cze 2015 12:29
    brudy102
    Poziom 10  

Witam,

Temat nowy bo elektrodowa szukajka nie podpowiada na ten temat. Oczywiście dr G. mówi, że w toploaderach Electrolux-AEG błąd EC2 oznacza "Dirt level sensor malfunction":

AEG Lavamat error codes

W związku z tym mam kilka pytań do kol. doświadczonych w naprawach agd tego koncernu:
    1) Czy w tym modelu kasowanie tego błędu jest możliwe samodzielnie dwoma skrajnymi klawiszami i pokrętłem?
    2) Czy wymiana tego czujnika samodzielnie jest skomplikowana, czasochłonna, czy też praktycznie niemożliwa bez jakiś spec-narzędzi?
    3) Ile taki czujnik orientacyjnie kosztuje?

Dodam, że po niemal 10 latach nieprzerwanie ciężkiej pracy sprzęcik pierwszy raz zamarudził. Przy okazji demontażu blach wymieniłbym też kołnierz na nowy (wolny od grzyba). Zakładam, że dam radę to zrobić, skoro kiedyś poradziłem sobie z czymś takim w nastoletnim polarze :D

0 2
  • Arrow Multisolution Day
  • Pomocny post
    #2 17 Cze 2015 00:45
    peter falk
    Specjalista AGD

brudy102 napisał:
    1) Czy w tym modelu kasowanie tego błędu jest możliwe samodzielnie dwoma skrajnymi klawiszami i pokrętłem?

Jest możliwe.
    brudy102 napisał:
    2) Czy wymiana tego czujnika samodzielnie jest skomplikowana, czasochłonna, czy też praktycznie niemożliwa bez jakiś spec-narzędzi?

Nie, ale najpierw go przeczyść. Jest na dole wanny. Zobacz, czy nie skorodowała na nim wtyczka.
    brudy102 napisał:
    3) Ile taki czujnik orientacyjnie kosztuje?

Duuużo :( numer części 1321928101 od 35 do 60 euro .

1
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 17 Cze 2015 16:37
    brudy102
    Poziom 10  

Pięknie dziękuję za odpowiedź :D

peter falk napisał:

Nie, ale najpierw go przeczyść. Jest na dole wanny. Zobacz, czy nie skorodowała na nim wtyczka.

Sprawdzę to

peter falk napisał:

Duuużo :( numer części 1321928101 od 35 do 60 euro .

1321928127

To samo?

0