Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baofeng UV-5R - Nasłuch częstotliwości

Ganderus 30 Cze 2015 16:17 8418 4
  • #1 30 Cze 2015 16:17
    Ganderus
    Poziom 6  

Witam,

Posiadam radiotelefon Baofeng UV-5R.
    Chciałbym prowadzić nasłuch (nie nadawać - wiem, że to niezgodne z prawem) na częstotliwości Straży Pożarnej. Jednak pytanie jak to uczynić? Czy ktoś powie krok po kroku?
    Ponieważ wchodzę np. na częstotliwość Warszawa Zachód (148.900) i zupełna cisza, tak jak i na innych częstotliwościach.
    Czy może kanały Straży Pożarnej są szyfrowane cyfrowo?

Pozdrawiam

0 4
  • #2 30 Cze 2015 16:25
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ganderus napisał:
    Ponieważ wchodzę np. na częstotliwość Warszawa Zachód (148.900) i zupełna cisza, tak jak i na innych częstotliwościach.
    Czy może kanały Straży Pożarnej są szyfrowane cyfrowo?

Z tego co mi wiadomo to straż pożarna nie pracuje cyfrowo chyba że w Warszawie. Skąd masz tą częstotliwość. Może jest nie aktualna. Proponuję przeskanować pasmo od 148MHz do 150MHz. Krok między kanałowy (step) ustaw sobie na 12,5KHz. Coś powinieneś odebrać.

1
  • #3 30 Cze 2015 16:36
    Ganderus
    Poziom 6  

kriss51 napisał:
    Z tego co mi wiadomo to straż pożarna nie pracuje cyfrowo chyba że w Warszawie. Skąd masz tą częstotliwość. Może jest nie aktualna. Proponuję przeskanować pasmo od 148MHz do 150MHz. Krok między kanałowy (step) ustaw sobie na 12,5KHz. Coś powinieneś odebrać.

Częstotliwość 148.900 mam ze strony Pana Gillera (Giller.pl).
    Jeśli chodzi o skanowanie, to skanowałem już od 148 do 150 na Step'ie 12,5 i nic mi nie znalazło

0
  • #4 30 Cze 2015 16:41
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

Na tej stronie są często nie aktualne dane więc tylko skanowanie pozostało. Pamiętaj że od razu możesz nie znaleźć. Trzeba wykazać się cierpliwością. Czasem parę minut wystarczy, czasem kilkanaście lub kilka godzin, a nawet dni.

1
  • #5 01 Lip 2015 18:28
    Diadia Stiopa
    Poziom 11  

Zasadniczo większość jednostek w Warszawie i okolicy używa systemu EDACS.
    Ale aktywne są za to w VHFie dość często kanały Ratunkowo-Gaśnicze.

0