Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo B580 - nie włącza się

04 Lip 2015 10:52 1050 7
  • Poziom 7  
    Dwa dni temu włączyłam laptopa, otworzyłam kilka stron w przeglądarce i zostawiłam go tak na godzinę, może dwie. Po powrocie ukazał mi się piękny ekran.
    Myślałam, że może się przegrzał, taki ekran pojawił mi się pierwszy raz. Odłączyłam go od zasilania i zostawiłam tak do następnego dnia. Następnego dnia włączyłam go jak zwykle, ukazał mi się taki ekran, wybrałam opcję uruchom ponownie.
    Niestety po pojawieniu się ekranu logowanie sam się zresetował i ponownie ukazał mi się ekran z wyborem opcji. Tym razem wzięłam opcję naprawy. Pojawiło się okienko ładowania plików, potem znowu to
    Lenovo B580 - nie włącza się i od półtorej godziny nie ma zmainy, nic się nie rusza. Co mogę teraz z tym zrobić? Jest szansa na uratowanie zawartości dysku?
    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    Nie wiem czy jest to potrzebne, ale mam Win 7.
  • Poziom 11  
    Podczas wlaczania sie komputera wcisnij F8, gdy pojawi sie okno z zaawansowanymi opcjami rozruchu wybierz opcje naprawy. Jak nie pomoze mozesz uzyc plytki instalacyjnej systemu do naprawy
  • Poziom 7  
    nie mam żadnej płytki instalacyjnej
  • Poziom 11  
    A od kiedy ci sie tak robi? moze po zainstalowaniu czegos?
  • Poziom 7  
    jakiś czas temu komputer trochę zwolnił, pousuwałam sporo nieużywanych programów i niepotrzebnych plików. nie mogłam usunąć gry the sims 2, ale wyczytałam gdzieś, że prawdopodobnie zaczęłam od nieodpowiedniego dodatku i miała zainstalować je od nowa, jednak jakoś nie było na to czasu. przedwczoraj komputer zdechł na amen, ostatnio nie instalowałam nic nowego. wcześniej nie było z nim jako takich problemów, troche się przegrzewał, ale kupiłam specjalną podkładkę chłodzącą pod laptopa.
    próbowałam wciskać f8, ale nic to nie dało.
    udało mi się za to wciśniecię klawisza enter na samym początku uruchamiania. pojawił się ekran z testami pamięci, przywróceniem systemu i informacjami o laptopie. powinnam zrobić jakiś test? no i czy jest szansa, że opcja przywrócenia systemu coś da? już pal licho te pliki (chociaż jeśli zna ktoś opcję naprawy laptopa bez utraty plików to byłoby świetne), żeby dało się jakoś go uratować.
  • Poziom 7  
    wcisnęłam ten przycisk i ponownie pojawiło się to
    mam nadzieję, że tak powinno być.

Dodano po 2 [godziny] 25 [minuty]:

2.5h później nadal nic. wg filmów w internecie bezpośrednio po naciśnięciu przycisku one key recovery powinien się pojawić jakiś ekran z opcjami i tam dopiero wybiera się reset. u mnie pojawiło się ładowanie i znowu ten ekran z thinkvantage technologies.
    jest jakaś inna opcja na przywrócenie systemu?
  • Poziom 7  
    padł windows, pomogło wgranie nowego. temat zamknięty.