Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot do bramy zbudowany na arduino

jedrus55 09 Lip 2015 22:13 1320 8
  • Poziom 12  
    Witam. Nie wiem w jakim dziale umieścić pytanie, ale jest chyba na tyle nieskomplikowane, że może pasuje do Newbie. Chodzi mi o zbudowanie na Arduino systemu otwierającego moją bramę. Chciałbym z przycisku wysyłać sygnał na płytkę, a płytka miałaby sterować nadajnikiem radiowym, który otwiera bramę.
    Do otwierania bramy na co dzień używam takiego pilota: http://www.systemydlaciebie.pl/p/1254/Pilot-MOOVO-MT4G

Nie wiem czy jest duża różnica między częstotliwością pilota 433.92 MHz, a częstotliwością powszechnych nadajników 433 MHz oraz czy zwykłym nadajnikiem da się ominąć kodowanie i stopień ochrony. Jeżeli nie to zapewne pozostałoby mi tylko przerobienie pilota. Napiszcie proszę czy według was jest to możliwe i co o tym myślicie.
  • Poziom 22  
    Jest to możliwe, ale ... Bez sensu. Po to pilot ma kodowaną transmisję, by przeciętny Kowalski z nadajnikiem za 5 zł i arduino nie otwierał Twojej bramy.
  • Poziom 12  
    To chyba najlepszym wyjściem w tej sytuacji byłoby kupienie pilota kopiującego i przerobienie go.
  • Poziom 22  
    Ale co w ogóle chcesz zrobić ?
  • Poziom 12  
    Chciałem zrobić sterowanie bramą z pomieszczenia, bez ingerowania w napęd, po prostu zamontować gdzieś pilot i po wciśnięciu przycisku w którymś miejscu w domu, pilot wysyła sygnał do bramy, ale widzę, że mój sposób już chyba nie ma sensu, bo pilot do bramy kosztuje 100 zł, a kopiujący nie zadziała ze względu na zmienne kodowanie pilota.
  • Poziom 22  
    A czemu nie użyjesz do tego pilota, który już masz ? Ma za mały zasięg ?
  • Poziom 12  
    Z zasięgiem wszystko ok, ale mamy tylko 2 piloty do dwóch samochodów i chciałem zrobić coś nowego.
  • Poziom 22  
    No niestety zbudowanie od zera pilota do sterowania bramą nie jest takie proste. Nie mówiąc już o problemach z kodowaniem itd. Możesz zrobić powiedzmy wieszak na pilota, który będzie wciskał nań przyciski po przełączeniu jakiegoś przełącznika w mieszkaniu.
  • Pomocny dla użytkowników
    Napędy bram z jakimi się spotkałem mają przecież możliwość sterowania za pomocą przycisku z mieszkania. Przycisk ten można dowolnie powielać.