Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klima

Konrad6 30 Maj 2005 23:26 1068 4
  • #1 30 Maj 2005 23:26
    Konrad6
    Poziom 13  

WItam czytam tu duzo postow na temat chlodzeniem pomieszczeni peltirem i juz wiem ze z mojego pomyslu nici czyli taki pokojik 500cm240x290 teraz mysle zrobic to tym agregatem od lodowki moj tats pracuje na lomie wiec tego jest duzo nawet ostatno kompresor do pompowania znajomy mojego ojca sobie zrobil na tym agregacie a wiec do zeczy interesuje mnei to co trzeb amiec zeby zrobic cos takiego ten silnik ale tam cos musi chyba byc freon czy cos no nie? i jak to ma wygldac z ktorej strony to transportuje cieplo i czy to sie samemu da napelnic no prosze o opisnie tego dokladnie plis!

• #2 30 Maj 2005 23:59
    jacur
    Poziom 32  

W skrócie ;)
    Agregat (czyli sprężarka)
    skraplacz (to jest to co masz z tyłu za lodówką )
    parownik (to co jest w lodówce w srodku w starszych w zamrarzalniku w nowszych płyta tylna) w twoim przypadku potrzeba innej konstrukcji czyli czegos przypominającego chłodnice samochodowa i do tego wentylator.
    rurki miedziane.
    lut do lutowania twardego ( cyna sie nie nadaje ze względu na cisnienia).
    freon (jezeli jest to freon R12 to go nie dostaniesz R22 jest reglamentowany freonów nie wolno mieszac )
    manometry do sprawdzenia cisnien ( odparowania freonu)
    Podsumowywujac jezeli niemasz o tym zadnego pojecia to lepiej sie za to niebrac za drogo wychodzi w porównaniu z efektywnoscią działania fabrycznych układów.
    Zostaje jeszcze problem o którym wiekszosc chcących miec klimatyzator w domu zapomina a jest to odprowadzene wody z parownika czyli tego co mamy w mieszkaniu.
    A co do robienia kompresora ze sprężarki do agregatu chłodniczego to jest taki problem ze układy te nie maja separacji oleju podczas tłoczenia ( olej krąży w instalacji) i pompując sobie dętke materac lub cos podobnego pakujesz olej ze sprężarki do srodka co powoduje szypsze starzenie sie gumy lub nawet jej rozkład.

• #3 31 Maj 2005 07:33
    Konrad6
    Poziom 13  

wiem o tym ale najpierw tloczy do butli wiec w niej olej zosaje pozatym detka w rowerze hmmm i tak zmeniam kilka razy w sezonie hehe aaa jak by mi ktos narysowal jak to dziala to byl bym wdzieczny bo chcialbym sie pobawic:(

• #4 31 Maj 2005 12:27
    dobrzann
    Poziom 11  

witam a ja mam tylko jedno pytanie dotyczące agregatu z lodowki. A mianowicie, czy jak bym mial sprezarke ze strej lodowki i podlaczyl sobie chlodnice pod wyjscie skraplacza i druga pod wyjscie parownika i oczewiscie napelnil freonem u jakiegos speca od lodowek to by wszystko dzialalo i ladnie chlodzilo a z drugiej strony grzalo bez jakis dodatkowych filtrow osuszajacych i zaworow??? tak jak jest na tym smiesznym rysunku pod spodem :)

• #5 25 Sie 2005 19:42
    ja9
    Poziom 14  

raczej nie
    to że freon będzie przepychny w kółko nic nie da
    podstawa pracy takich urządzeń jest skraplanie i parowanie czyli sprężanie i rozprężanie
    musi być jeszcze conajmniej jakiś zawór, schemat wygląda trochę inaczej:)freon musi się reozprężyć w parowniku (dzięki temu chłodzi go) jak chcesz więcej info to pisz na poczte to ci dokładnie wszystko opisze

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME