Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Waeco CA-800 - Napięcie zasilania

p-p141 17 Jul 2015 11:57 3057 4
    p-p141
    Level 14  
    Witam

Posiadam Klimatyzację dachową Waeco Ca-800 i jest ona na napięcie 24v. Chciał bym zamontować ją w ciągniku rolniczym w którym napięcie to 12v. Udało mi sie kupić tanio przetwornice Waeco dcdc20, która daje sobie radę, ale pobór prądu jest ogromny i alternator nie daje rady. Czy da się zmienić napięcie zasilania sprężarki w klimie?? Czy trzeba cała sprężarkę wymienić? Znalazłem takie foto poglądowe w necie, na którym zaznaczona jest jakaś przetwornica z 12v na 115 właśnie w tej klimie ale jak rozebrałem nic takiego tam nie było... Waeco CA-800 - Napięcie zasilania
    emoemo
    Level 15  
    Musisz rozebrać i sprawdzić jakie napięcie idzie na sprężarkę multimetrem jeśli dochodzi 12V prądu stałego i do wentylatora skraplacza, wentylatora parownika to będzie dobrze a jeśli inne to już nic nie zaradzisz też jest ważne jakie napięcie dochodzi do sterowania na pewno wejściem jest 24v ale może być już przetwornica zamontowana wewnątrz klimy z 24V na 12V DC który zasila sterowanie.
    p-p141
    Level 14  
    sprężarka zasilana jest 110v :/
    emoemo
    Level 15  
    Poleciał bym dać to elektronikowi aby doszedł gdzie sie przetwarza napięcie na 110V bo na odległość ciężko coś ci doradzić
    PUH_HESTA
    Level 13  
    Dla dokończenia tematu:
    Nie opłaca się przerabiać klimatyzacji CA-0800-DC na 12V, gdyż podczas pracy pobiera 12-18A przy @24V, maksymalny pobór to 500W.
    Dodatkowo w środku główny wentylator R1G175-AF17 też jest na 24V.
    Lepiej dostosować odpowiednio źródło zasilania.