Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra G 1.6 16V skaczacy obrotomierz i zapalające się kontrolki

Zbyszek2732 18 Jul 2015 18:24 1677 5
    Zbyszek2732
    Level 2  
    Witam.
    Mam problem z moją Astrą a mianowicie podczas jazdy zaczyna skakać wskazówka od obrotów silnika (przeskakuję o 0,5-2 tyś obrotów czasem zamyka licznik), zapala się check silnika i "chłodniczka" oraz silnik zaczyna szarpać i jakby osłabł po czym przestaje i wszystko wraca powiedzmy do normy.
    Po podłączeniu komputera pokazuje tylko błąd immobilaizera, wymieniłem komputer i czujnik immobilaizera pod kierownicą i bez jakiej kolwiek poprawy. Proszę o pomoc.
    Oprysk Stonki
    Level 29  
    Zbyszek2732 wrote:
    check silnika i "chłodniczka"

A moduł chłodzenia silnika jakie błędy wali?
    Zbyszek2732
    Level 2  
    Właśnie, że żadnych nie pokazuję tylko jak podłącze pod kompa to w błędach wywala cały czas immobilaizer.
    A i w zeszłym roku założyłem gaz i jak byłem na kontroli to po podłączeniu pod komputer od gazu to pokazywał zbyt wysokie napięcie na sondzie lambda ale gdy podłączyli pod komputer silnika to napięcie było ok.
    Oprysk Stonki
    Level 29  
    A czym to jest diagnozowane i przez kogo?
    Zbyszek2732
    Level 2  
    w sumie to przez dwóch mechaników pierwszy co zakładał mi gaz to mówił o tej sondzie a drugi co strarał się zdiagnozować ten "wariujący" licznik i kontrolki i pierw po odczytaniu błędów był tylko "niewłaściwy kod immobilaizera" wymontował komputer i zawiózł go do elektronika który coś tam zrobił po czym zamontował spowrotem i było to samo z tym, że auto chodziło troche stabilniej ale po konsultacji z tym elektronikiem stwierdził, że najprawdopodobniej padnięty jest komputer i trzeba go zmienić i kupiłem cały zestaw (z allegro) czyli komp, czytnik immo i kluczyki przełożyli mi go i jest to samo co było. I teraz mam jechać do elektronika bo może on wymyśli co jest grane. A tutaj szukam jakiś wskazówek bo może ktoś już miał taki problem.
    A samochód był podłączony do komputera (lapopa przez złącze między hamulcem ręcznym a dzwignią zmiany biegów) a gdy gazownik podłączał swój komputer to do takiego kabla przy sterowniku od gazu.
    stopek4
    Level 1  
    witam,
    Czy udało Ci się rozwiązać ten problem?
    Mam to samo w mojej Astrze i mechanik rozkłada ręce, na komputerze pokazuje tylko błąd immo, a samochodem nie da się bezpiecznie jeździć bo przerywa w najmniej pożądanym momencie.
    Czy to oznacza, że winą jest uszkodzony sterownik silnika?
    Proszę o pomoc.