Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G falowanie obrotów nierówna praca silnika

23 Cze 2014 23:14 12045 3
  • Poziom 2  
    W czasie jazdy obroty nagle zaczynają falować i silnik gaśnie. Dzieje się to kilkukrotnie pod rząd na kilkadziesiąt przejechanych kilometrów. Np. silnik zacznie gasnąć po przejechaniu 100 km, i gaśnie kilkukrotnie, nie ważne na jakim paliwie /benzyna, gaz/ silnik aktualnie pracuje. Dzieje się tak przez ok. 5 kilometrów. Po czym silnik zaczyna już normalnie pracować.
    obroty (od 1500 do 500) i silnik szarpie, dusi się i wzdryga Następnie, gdy falujące obroty spadną do 300 - silnik gaśnie. Wszystko to się dzieje na postoju na luzie (np. na światłach).

Często brakuje mocy wciska się gaz a samochód reaguje z opóznieniem a czasami wszystko jest w normie i rozpędza się od razu.
    Sytuacja taka jak zauważyłem następuje gdy samochód się rozgrzeje.
    Natomiast z rana czasami nie odpala od razu, a gdy się rusza trzeba dodać trochę gazu aby nie zgasł.
    W czasie jazdy przy normalej pracy silnika występują lekkie szarpinięcia.
    W czasie falowania obrotów dodaje gaz nie reaguje na wciskanie pedału gazu a czasami z opóżnieniem. Wówczas dziwny zapach z tłumika jakby spalenizną jakby nie spala paliwa

Niedawno wymieniłem świece, filtr oleju, olej, filtr powietrza, kalibrowałem instalację gazową, wymieniłem filtry gazu, napełniłem klimatyzację.
    Silnik Opel Astra G 1,6 16V /Z16XEP/
  • Poziom 11  
    Kolego najważniejsza rzecz podłącz go pod techa sprawdź czy auto ma jakieś błędy i jakie wartości ma w parametrach. Np czy sonda prawidłowo reguluje i czy egr pracuje.
  • Poziom 2  
    Tak był podłączany kom. wskazał kilka błędów po sondy lambda, przepustnica, EGR. Każdy z mechaników który to oglądał miał swoją wersję usterki. Jeden mówi że to korektor ssący , drugi że to winna sond. I sam już nie wiem jaką wersję przyjąć. Jutro jeszcze raz podjadę do mechanika i zostawię go najdłużej w warsztacie.
  • Poziom 2  
    Byłem u elektryka sprawa wyjaśniona uszkodzony sterownik.