Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sound 4000

31 Maj 2005 18:51 1754 4
  • Poziom 10  
    Radio Mercedes-Benz Sound 4000. Włącza się tylko podświetlenie klawiszy i wyświetlacza a sam wyświetlacz "pusty", w głośnikach cisza.
    Raz na kilka dni włączy się i działa wszystlo normalnie, do chwili wyłączenia i sytuacja się powtarza. Końcówka mocy wymieniona, układ resetu 4949 wymieniony, tranrystory SMD w okolicy wyświetlacza sprawdzone, stabilizator L4892 daje 9,1 V. Proszę o pomoc bo brak mi dalszych pomysłów, a może ktoś posiada schemat. Obawiam się czy to nie układ sterujący wyświetlaczem. Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 23  
    Miałem kiedyś takie radyjko z identycznymi objawami. Okazało się, że była przerwa na jednej z przelotek. Niestety Grundigi często tak mają.
  • Poziom 10  
    A w jakiej okolicy mniej więcej
  • Poziom 23  
    Z tego co pamiętam to lewa strona, parę cm za wyświetlaczem.
  • Poziom 10  
    Tak, to był przepust, ale w okolicy stabilizatora L4892, pod kondensatorem elektrolitycznym. Zdobyłem schemat niemal identyczny i wtedy trafiłem. Serdeczne dzięki. Ale jest teraz jeszcze problem: po dłuższym graniu ok. 2-3 godz. cichnie fonia z radia a z taśmy idzie dobrze. Z radia trzba ustawić poziom na ok. 35-40 żeby sie dało słuchać.