Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka MIELE KFN 8998 SE ED - Mrozi , nie chlodzi

23 Lip 2015 19:36 1833 1
  • Poziom 12  
    Witam, tematów podobnych jest wiele jednak zakładam nowy bo cała reszta dość mocno przeterminowana a i mój przypadek jest nieco inny.

10 letnia lodówka jak w temacie, chłodziarka u góry, zamrażalnik u dołu, osobne drzwi.

Sprzęt ma dwa agregaty.

Zauważyłem ze lodówka przestała chłodzić, ale w zamrażalniku cały czas utrzymywała zadaną temperaturę.

Wyłączyłem z prądu i ponownie podłączyłem ale niestety już się nie włączyła.

Posprawdzałem że napięcie na agregaty i płytki sterujące dochodzi i więcej pomysłów nie miałem, wiec wezwałem fachowca. Ten grzebał i mierzył dość długo i stwierdził ze elektronika padła bo napięcie jest ale się nie budzi. Zamówiłem nowa elektronikę w miele i dziś ja podłączyłem. Lodówka ruszyła jednak chłodziarka nie chłodzi. Zamrażalnik pracuje prawidłowo.

Co zauważyłem...

oba agregaty chodzą
    oba są ciepłe, choć jeden jest tak gorący że prawie nie da się dotknąć (może dlatego że włączyłem funkcję SUPER ?)

czarne rurki na tylnej ścianie lodówki (skraplacz?) sa podzielone jakby na polowę i każdy agregat ma swoją częśc. ta część od agregatu który jest bardzo gorący jest lekko ciepła, natomiast od drugiego agregatu jest zimna, tzn ani zimna ani ciepła, temperatura otoczenia.

kapilara od goracego agregatu jest zimna, ta druga normalna

co moze być przyczyną takiej sytuacji?

Dodano po 24 [minuty]:

lodówka ma możliwość włączenia osobno zamrażalnika i osobno chlłdziarki.

włączajac sam zamrażalnik od razu slychać ze agregaty ruszają

wlaczajac sama chlodziarkę jest cisza (swieci swiatlo i wyswietlacz temperatury)
  • Poziom 12  
    usterka okazal sie JEDNAK zatarty jeden z agregatow, pomylkowo pisalem ze chodza oba, bo oba byly cieple :-) nawisaem mowiac zatarty byl ten mniej cieply, ten goracy chodzi szczesliwie nadal.
    koszt wymiany nowego a robocizna i jakimis tam materialami to 550zl

temat do zamkniecia