Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aprilia RS 50 [2007] - Wyświetlacz biegów

konradxdx 15 Aug 2015 15:27 1392 3
    konradxdx
    Level 9  
    Witam.Mam 16 lat i uczę się jeździć na motorowerze aprilia rs 50 z roku 2007. Dużym problemem dla nowicjusza takiego jak ja jest brak wyświetlacza biegów. Widziałem w internecie coś co nazywa się "Datatool DIGI" ale nie wiem czy będzie to pasowało do aprilki i jeśli tak jak to zamontować. Jestem także w stanie zrobić coś takiego jeśli naprowadzicie mnie na schemat takiego urządzenia czy coś w tym stylu. (ogarniam podstawy elektroniki oraz znam się trochę na mikrokontrolerach avr). Z góry dzięki za pomoc.
  • Helpful post
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Ten wyświetlacz biegów wymaga silnika wyposażonego we wskaźnik położenia wałka krzywkowego skrzyni biegów z osobnymi stykami na bieg, więc praktycznie nadaje się do chińskich silników które takie czujniki mają w standardzie.
    Niestety silnik Piaggio nie posiada możliwości zamontowania takiego czujnika.
    Pozostaje montaż wyświetlacza działającego na zasadzie pomiaru przełożenia (odczyt prędkości pojazdu i prędkości obrotowej silnika), tyle że zapłon nie posiada odpowiedniego wyjścia do podłączenia obrotomierza. Fabryczny obrotomierz bierze sygnał obrotów z zasilania CDI lub alternatora.
    Naucz się pamiętać na którym biegu jeździsz, a zapomnisz o konieczności montowania takich gadżetów.
    konradxdx
    Level 9  
    szkoda że nie się nie da bo ułatwiłoby mi to naukę :) ale dzięki za pomoc