Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada Orange do 80MB - Rozłącza gdy ktoś dzwoni

22 Sie 2015 13:02 552 5
  • Poziom 11  
    Wiem, że tematów było wiele ale nie znalazłem nadal odpowiedzi na moje pytanie. Dlaczego dzieje się tak, że podczas wykonywania połączeń lub odbierania na telefonie domowym wywala Neostradę? Czasami nawet tak długo ile trwa rozmowa. Mam założony filtr (nowy) i tak dzieje się to samo. Na speed teście pokazuje mi 30- 35mb download i 3.5 upload więc nie narzekam. Dodam że mam kartę sieciową na usb tp-linka zasięg 98% nie bezpośrednio kablem z modemu do pc'ta.
  • Moderator - Sieci, Internet
    W pierwszej kolejności zgłoś problem u dostawcy, niech przyjadą i sprawdzą instalację.
  • Poziom 11  
    problem w tym że z 3 dni temu był u mnie monter (przedłużenie umowy z 10mb do 80 - funbox) i mówił ze dobre parametry mam na gniazdku itp, że wszystko jest ok. Najwidoczniej nie jest skoro wywala mi internet gdy ktoś próbuje się dodzwonić na tel domowy. Podobnie się dzieje gdy coś ściągam prędkość dochodzi do 4mb/s i po jakimś czasie (różnie) spada prędkość do 0 i wywala.
    Zgłaszaj problem, trzeba sprawdzić linię w mieszkaniu i sprzęt.
    Przy tej prędkości wszystko powinno być wykonane w YTKSY - przewód telefoniczny parowany lub skrętka komputerowa.