Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Ignis 2007 - Podłączenie świateł dziennych

26 Sie 2015 17:46 903 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    Próbuję podłączyć światła dzienne do Ignisa 2007. Zakupione światła led z automatem, 3 przewody: do masy, do 12v po stacyjce, i 12v świateł mijania teoretycznie do wyłączenia świateł.
    I tak. + po stacyjce znalazłem przy kostce po prawej stronie akumulatora, będzie to prawdopodobnie pompa paliwa, nie jestem pewny ale + pojawia się po przekręceniu kluczyka.
    Problem mam z wyłączaniem świateł. Do żarówki świateł mijania idą 3 przewody, które mają 12v cały czas, masa pojawia się na jednym po właczeniu świateł. Wyczytałem gdzieś by wpiąć się do światła postojowego. I wszystko fajnie tylko.. przy wyłaczonym silniku + po stacyjce ma ponad 12V a światła postojowego trochę ponad 10V. gdy silnik pracuje + po stacyjce ma 13-14V a postojówki 12V. W każdym razie taka konfiguracja nie wyłącza świateł dziennych. Zauważyłem, że by wyłączyć światłą dzienne trzeba podać podobne napięcie na 3 przewód jak jest na + po stacyjce.
    Bardzo proszę o jakiekolwiek sugestie.. gdzie szukać innego + po stacyjce, który będzie miało 12V, czy zastosować stabilizator napięcia na + po stacyjce..
    Może ma to ktoś jakoś rozwiązane.
    z góry dziękuję za wszelką pomoc
    pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Przekaźnik sterowany z żarówki świateł pozycyjnych, podający napięcie z + po stacyjce, na przewód odpowiedzialny za wyłączanie świateł dziennych.
  • Poziom 2  
    Zamontowane, wszystko działa. Dziękuję. Niby takie proste i takie oczywiste ale bez odpowiedzi bym na to pewno nie wpadł :)