Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alarm DSC płyta PC 5010 - utrata zegara

03 Cze 2005 23:04 1922 7
  • Poziom 16  
    Mam pytanie dotyczące centrali alarmowej DSC na płycie PC 5010 co mogło być przyczyną utraty zegara pomimo tego ze zasilanie nie zanikło powiadomienie GSM nie wykryło włamania a system rozbroił sie(powiadomienie GSM przy zaniku lub spadku napięcia informuje o tym)
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Datę też stracił, czy tylko czas? Jak tylko czas, to optował bym przy zaniku sieci i akumulatora w części odpowiedzialnej za zasilanie płyty centrali.
  • OptexOptex
  • Poziom 16  
    W zdazeniach zapisanych w pamięci płyty zapisana jest awaria akumulatora ale to nie może być wina połączeń śą OK.Data nie zgineła tylko czas.Awarii zasilania 230 V też nie było.Czy to może być wina aku.????
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Dokładnie przeanalizuj wpisy w pamięci (bufor zdarzeń). Zapis o restarcie (zimny start) świadczy o fakcie kompletnej utraty zasilania. O braku 230V dowiesz się z opóźnieniem ustawianym w odpowiednim podprogramie.
    Załóżmy, że akumulator ma żadną prawie pojemność. Utrata 230V na 15 min nie raportowana do stacji "stawia" centralę na szybko zdychającym zasilaniu. Obniżenie go do ok. 6V powoduje zatrzymanie proca, utratę zegara i odpowiednie wpisy do bufora zdarzeń. Wraca 230V, w kilka minut ładuje się aku i masz problem. W TEN SPOSÓB NIE DA SIĘ WYŁĄCZYĆ CENTRALI!. Jak "przyśnie" z głodu, to zachowuje się jak wyłączona. Powrót zasilania wraca ją do stanu, w którym była poprzednio (przed zanikiem zasilania).
    Zrób eksperyment. Załącz voltmiarkę na aku, zabierz 230V, zapamientaj godzinę i obserwuj wskazania voltmiarki. Myślę, że po 10 min. wszystko stanie się jasne.
    Pozdrawiam Adam M.

Brak zasilania to utrata czasu. Brak zasilania przez czas dłuższy (godziny) to utrata także daty.
  • Poziom 16  
    Dzieki za kilka trafnych uwag rzeczywiście w buforze zapisany był "zimny start" jeszcze nie zrobiłem tego doświadczenia z zabraniem 230V ale Gdyby się potwierdziło to na jakie ustawienia zwrócić uwagę i skorygować .System nie jest monitorowany djaler też jest nie wykożystany >Powiadomienie GSM jest wywoływane z wyjścia jeśli dobrze pamiętam to z PGM
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Wszystko jasne :)
    Błąd logiczny interpretacji zdarzeń.
    Padnięcie zasilania to padnięcie napięcia na PGM to z kolei "rozbrojenie" systemu. Pełna iluzja. Faktycznie systemu "nie było" co wyglądało jak "wyłączenie systemu". Zgodność ze stanem faktycznym.
    Można się uczyć całe życie. Fajny chwyt! Kupuję! :D
    Jestem pewien, że aku nie ma pojemności. Sugerowana wymiana.
    Pozdrawiam Adam M.
  • Poziom 16  
    może jeszcze ciekawa odpowiedz na ostatnie pytanko .Czy to możliwe ze niespełna 10-o mieś aku.. pada po kilku minutach przy obciążenu niespełna dwóch PIR-ów .GSM-u i płyty? czy to jes jakiś badziew?
  • Poziom 20  
    Nie powinien. Zapnij amperomierz w szereg z aku, bo może prąd rozładowania (nie koniecznie przez centralę, a np. przez komórkę) jest b. duży. Zarzyło mi się reklamować 2 miesięczny aku.
    Pozdrawiam Adam M.