logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

audi a4 1.8 - Audi a4. oryginalne radio przeróbka na mp3

matiu6565 31 Sie 2015 10:25 2208 16
REKLAMA
  • #1 14960015
    matiu6565
    Poziom 10  
    Posty: 63
    Witam. Mam audi a4 z oryginalnym radiem. W tym problem ze ono jest na kasety i chciałbym go przerobić na mp3. Nie chce kupować żadnych transmiterów itp. Czy można w jakiś sposób dolutować kabelki do wyjść radia żeby podłączyć mini jacka? I przy okazji to do czego mogą być te 4 kabelki zaizolowane?
    Załączniki:
    • audi a4 1.8 - Audi a4. oryginalne radio przeróbka na mp3 20150831_101711.jpg (1.36 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • audi a4 1.8 - Audi a4. oryginalne radio przeróbka na mp3 20150831_101624.jpg (1.5 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • audi a4 1.8 - Audi a4. oryginalne radio przeróbka na mp3 20150831_101720.jpg (1.45 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 14960096
    leonov
    Poziom 43  
    Posty: 8910
    Pomógł: 1038
    Ocena: 2240
    matiu6565 napisał:
    dolutować kabelki do wyjść radia
    Jak już to do "wejść" ,
    matiu6565 napisał:
    żeby podłączyć mini jacka?
    Radio musiało by mieć wejście "AUX" a tu takiego nie widzę, musiał byś "kombinować" żeby "podać" sygnał prosto na płytę radia.
  • REKLAMA
  • #3 14960100
    matiu6565
    Poziom 10  
    Posty: 63
    Tak, mój błąd. A do tych pinów jakoś nie szło by się podpiąć?
  • REKLAMA
  • #4 14960108
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 23620
    Pomógł: 1923
    Ocena: 3622
    Zakup emulatora zmieniarki lub przeróbka radia.
  • #5 14961337
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 38  
    Posty: 3845
    Pomógł: 340
    Ocena: 1706
    Swoją drogą bezpiecznik 20A w tym radiu to troche przesada.
  • #6 14961679
    matiu6565
    Poziom 10  
    Posty: 63
    A co myślicie o adapterze kaseta-aux? Czy muzyka będzie nadawać się do słuchania? Czy będą szumy itp?
  • #7 14961742
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 23620
    Pomógł: 1923
    Ocena: 3622
    Najbardziej tandetne rozwiązanie i jakość najniższa.
  • #8 14961752
    matiu6565
    Poziom 10  
    Posty: 63
    To stosunkowo tanim i dobrym rozwiązaniem bez wymiany radia co może być bo ja już nie mam pomysłu?
  • REKLAMA
  • #10 14961848
    matiu6565
    Poziom 10  
    Posty: 63
    Ile trzeba wydać za zakup dobrego w miarę emulatora?
  • #12 14965062
    matiu6565
    Poziom 10  
    Posty: 63
    A do czego mogą być te cztery zaizolowane przewody?


    Moderowany przez damiancz:

    I jeszcze odnośnie elektryki tego samochodu to jak go kupiłem to nie miał tego pokrętła do szyberdachu i czy jest jakaś możliwość sterowania ręcznego? (Elektryczny szyberdach).

    3.1.14. Nie wysyłaj wiadomości w złym dziale forum, powoduje to bałagan na forum.

  • #13 14965197
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 38  
    Posty: 3845
    Pomógł: 340
    Ocena: 1706
    matiu6565 napisał:
    A do czego mogą być te cztery zaizolowane przewody?


    Mogą być od tylnych głośników.
  • #14 14965202
    matiu6565
    Poziom 10  
    Posty: 63
    Gdzie takowy się może znajdować?

    :?: :?: 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika. [damiancz]

    Dodano po 4 [godziny] 18 [minuty]:

    Gdzie powinienem teraz te kable wpiąć (do których pinów) do radia jeśli to głośniki?
  • #15 14967591
    leonov
    Poziom 43  
    Posty: 8910
    Pomógł: 1038
    Ocena: 2240
    Przecież na drugim foto które zamieściłeś, widac gdzie i jak są podłączone głośniki, masz tam jeszcze wolne 4 piny.
    Teraz pytanie, czy radio fabrycznie nie jest przystosowane pod 2 głośniki, bo tylkok 2 są na rysunku.
  • #16 14967691
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 23620
    Pomógł: 1923
    Ocena: 3622
    Oczywiście, że tylko przednie wychodzą z radia, bo tylne to system aktywny i sygnał dla nich pobierany jest z sekcji ISO C. Przecież na naklejce wszystko widać. Jak wymienia się radio, to najlepiej przerobić to na "standardowy" system.
  • #17 14972456
    matiu6565
    Poziom 10  
    Posty: 63
    Tzn. Do jakich pinów podłączyć te kabelki?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada Audi A4 z oryginalnym radiem kasetowym i chce przerobić je na odtwarzacz MP3, unikając zakupu transmiterów. W dyskusji poruszono możliwość podłączenia sygnału audio bezpośrednio do radia, co wymagałoby "kombinacji" z pinami. Zasugerowano zakup emulatora zmieniarki lub adaptera kaseta-aux, jednak opinie na temat jakości dźwięku z adaptera były negatywne. Użytkownik pytał również o cztery zaizolowane przewody, które mogą być związane z tylnymi głośnikami, a także o ich podłączenie do radia. Wskazano, że radio fabrycznie obsługuje tylko przednie głośniki, a tylne są aktywne i wymagają sygnału z sekcji ISO C.
REKLAMA