Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki polecacie darmowy serwer poczty elektronicznej ?

01 Wrz 2015 00:08 2259 11
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Najlepszy wg jakich, poza darmowością, kryteriów?

Onetową skrzynkę mam od zawsze, gmailową od lat paru i nie uskarżam się jakoś specjalnie na "współpracę" z żadną z nich.
  • Poziom 37  
    Najwięcej moich znajomych ma konta na gmail.com - zarówno prywatne jak i firmowe. Dobrze filtrują spam.
  • Poziom 43  
    W zasadzie dowolny inny. Mam konta niemal na każdym znanym portalu. Tylko o2 sprawia problem z programem pocztowym przy współpracy przez IMAP. Polecić mogę Interię, ze względu na 100MB maksymalnej wielkości załącznika. Google ze względu na filtr spamu. Reszta opcji i funkcji specjalnie się nie różni między ofertami.
  • Poziom 43  
    O2 mam przez POP3 i jest w miarę dobrze (zdarzają się jakieś opóźnienia ale nie ma błędów). Na IMAP za to całkiem wariuje pod każdym względem (błędy, rozłączanie, błędy synchronizacji - "gubienie" wiadomości). WP nie sprawia mi problemów (IMAP), tak samo jak Interia, Gmail i Onet (działają dobrze zarówno na IMAP jak i POP3 bo mam na różnych komputerach) a ustawienia mam dosyć "agresywne" (np: pobieranie poczty co minutę).

Uwaga odnośnie Gmaila - trzeba odblokować gdzieś w ustawieniach bezpieczeństwa konta na Google, żeby przyjmował połączenia z nowych urządzeń. Inaczej można zapomnieć o rejestracji nowego konta Gmail w programie pocztowym. Nie połączy się za cholerę i można sobie szukać. Opcję też ładnie zaszyli... Nieśmieszne...
  • Moderator - Komputery Serwis
    Bogdan K napisał:
    Z pocztą o2 problemy zaczęły się w momencie gdy zmienili szatę graficzną, poprzednio gdy się logowałem bezpośrednio na serwer pocztowy adres wyglądał w ten sposób https://poczta.o2.pl w tej chwili adres wygląda tak https://nowy.tlen.pl Po wysłaniu wiadomości z mojego programu pocztowego niby jest OK , bo po chwili otrzymuję wiadomość zwrotną o nie dostarczonej wiadomości od MAILER-DAEMON(malpa)smtp.tlen.pl Nie mam pojęcia po co reklamują swój produkt Tlen skoro nikt praktycznie z niego nie korzysta, bynajmniej ja nie znam żadnej osoby w swoim otoczeniu która by korzystała z tej aplikacji. Kolejna sprawa to że o2.pl i wp.pl połączyły się i podobny problem z wysyłaniem wiadomości występuje ze skrzynkami na wp.pl

Od dawna mam podłączone pod Thunderbirda kilka kont, między innymi jest tam też konto o2 oraz wp (obydwa przez POP3). Rzadko z nich korzystam, ale wciąż funkcjonują. Nie widzę żadnego problemu z ich działaniem (pomijając oczywiście natłok reklam, z którymi kilka prostych filtrów zdefiniowanych w Thunderbirdzie sobie doskonale radzi). Przed chwilą testowo na krzyż wysłałem wiadomość z wp na o2 i odwrotnie, obie wyszły i doszły bez problemu. Warto sprawdzić ustawienia konta (serwery i zabezpieczenia), być może tam leży problem.
  • Poziom 43  
    No to u mnie SMTP działa poprawnie dla o2. Problemem jest tylko IMAP.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Skorzystałem z pewnego rodzaju skrótu (który jest używany przez samego thunderbirda przy zakładaniu kont). Konto POP3 używa serwera SMTP do wysyłki, więc logika wskazuje, że oba moje podpięte konta.

Moje ustawienia, które mi działają od bardzo dawna:

o2 / serwer pop3
    Nazwa serwera: poczta.o2.pl
    Port: 995
    Użytkownik: login (bez @ o2.pl, @ tlen.pl)
    Bezpieczeństwo: SSL/TLS
    Metoda uwierzytelniania: Normalne hasło

o2 / serwer smtp
    Nazwa serwera: poczta.o2.pl
    Port: 465
    Użytkownik: login (bez @ o2.pl, @ tlen.pl)

wp / serwer pop3
    Nazwa serwera: pop3.wp.pl
    Port: 995
    Użytkownik: login (bez @ wp.pl)

wp / serwer smtp

Nazwa serwera: smtp.wp.pl
    Port: 465
    Użytkownik: login (bez @ wp.pl)

W konfiguracji konta jako swój adres email mam wpisany poprawny dla danego konta adres email.