Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak nagrywać programy, by móc przenieść je na inny nośnik

respan3 02 Wrz 2015 21:55 588 2
  • #1 02 Wrz 2015 21:55
    respan3
    Poziom 2  

Hej wszystkim,

założyłem tu już kiedyś wątek, parę osób próbowało mi pomóc [dzięki!], ale nie doczekałem się finalnej odpowiedzi, więc pozwolę sobie zadać pytanie ponownie.

Korzystam z usług UPC i ichniejszego mediaboxa. Chciałbym mieć możliwość zapisywania nagrań z TV gdy jestem poza domem, tak abym miał te nagrania na DVD czy pendrive'ie i mógłbym je bez problemu przenieść na komputer. Czy każda nagrywarka się do tego nada i będzie kompatybilna; nie wystąpią problemy z szyfrowaniem i materiał będę mógł nagrać, ale już nie przeniosę i nie otworzę na komputerze? Jeśli tak, to jaką konkretnie nagrywarkę byście polecili? Czy np. urządzenie Opticum STB HD N3 byłoby w porządku?

Pozdrawiam

0 2
  • #2 03 Wrz 2015 06:55
    mihal2002
    Poziom 43  

respan3 napisał:
    Korzystam z usług UPC i ichniejszego mediaboxa. Chciałbym mieć możliwość zapisywania nagrań z TV gdy jestem poza domem, tak abym miał te nagrania na DVD czy pendrive'ie

Jeżeli posiadacz dekoder to z TV nic nie napiszesz tym bardziej z timerem.

0
  • #3 04 Wrz 2015 02:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

respan3 napisał:
    Korzystam z usług UPC i ichniejszego mediaboxa. Chciałbym mieć możliwość zapisywania nagrań z TV

Precyzyjnie poproszę:
    Z ich dekodera, z samego tv bez ich dekodera czy jak?.
    respan3 napisał:
    Czy każda nagrywarka się do tego nada i będzie kompatybilna; nie wystąpią problemy z szyfrowaniem i materiał będę mógł nagrać, ale już nie przeniosę i nie otworzę na komputerze?

Żadna nagrywarka się do tego nie nada - sygnał nagrywany jest szyfrowany - czy to od nich na ich sprzęcie, czy z TV.

Można to odtworzyć na ich sprzęcie, albo tv (zależnie na czym nagraliśmy) - i taki odtwarzany materiał nagrywać na zewnętrzną nagrywarkę - wtedy da radę - ale to upierdliwe i wkurzające (sam tak czasami robię - wrrrr :( )
    respan3 napisał:
    Czy np. urządzenie Opticum STB HD N3 byłoby w porządku?

Nie - to dekoder DVB-T (naziemny), Ty potrzebujesz dekodera DVB-C (kablowego - w tym standardzie nadaje UPC), dekoder musi mieć slot CI+, no i oczywiście moduł i kartę od nich.
    Biorąc pod uwagę, że ich moduł jest jednostrumieniowy, to:
    nagrywasz kodowany - oglądasz tylko niekodowany program,
    nagrywasz niekodowany - możesz nagrywać kodowany program.
    A to wszystko i tak pod warunkiem, że dekoder/tuner będzie mógł obsłużyć dwa strumienie danych z ich sieci.
    Jeśli tylko jeden - to ALBO nagrywasz i oglądasz co nagrywasz, albo nagrywając nie obejrzysz w tym samym momencie nic innego z ich sieci.

0