Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kuchenka gazowa amica, ciężko odpala i nieprawidłowy płomień

Paszczak22 07 Sep 2015 09:13 8217 3
    Paszczak22
    Level 16  
    Od pewnego czasu długo trzeba czekać aż zapali się jeden z czterech palników kuchenki gazowej mimo że gaz leci a iskrownik działa. Jak już odpali to plomien jest nieprawidłowy (bardzo wysoki). Odziwo po zamianie dekielków z innym palnikiem odpala bez problemu i płomień jest prawidlowy. Myje ten dekiel czyszcze i nic się nie zmienia. Co może być nie tak? Dekle wyglądają identycznie.
    11111olo
    Level 42  
    Sam wiesz w czym problem bo to napisałeś oraz jak go rozwiązać. Nie rozumiem po co zakładasz wątek w oczywistej sprawie.
    arewin
    Level 21  
    Mimo że wyglądają tak samo może być różnica w ich konstrukcji. Sprawdził bym jeszcze czystość dyszy i stan regulacji mieszanki.
    Paszczak22
    Level 16  
    11111olo wrote:
    Sam wiesz w czym problem bo to napisałeś oraz jak go rozwiązać. Nie rozumiem po co zakładasz wątek w oczywistej sprawie.

Wiem gdzie jest usterka, pytam jak ją usunąć, a nie jak kupić nowy palnik. Oba elementy wyglądają identycznie a jednak nie pracują tak samo. Problem został rozwiązany. Otóż tata poszedł do sklepu zabierając ze sobą te palniki. Okazało się, że otwory wewnątrz nieznacznie się odkształciły. Nie były okrągłe tylko owalne. Dlatego nie dostawały tyle powietrza ile potrzeba.
    Zakładając temat nie znałem przyczyny. Mimo czyszczenia problem nie ustępował a na oko palniki wyglądały identycznie. Miałem nadzieję, że może jest na to jakiś cudowny sposób, żeby naprawić domowym sposobem.