logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Brother 9020 - Toner TN-241 robi pasy na wydrukach po wymianie na zamiennik

foggy_baca 07 Wrz 2015 11:11 3366 10
REKLAMA
  • #1 14977736
    foggy_baca
    Poziom 11  
    Posty: 80
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Witam,jestem po wymianie tonera w Brother 9020. Po oryginale założony zamiennik - działał dobrze, założony drugi taki sam - robił pasy, zamówiłem inny , założyłem, kilka stron drukował lepiej, ale i tak robi pasy dalej, brudzi bardzo. Nie wiem teraz czego to problem ? tonera, gdzieś jest zbiornik na zużyty toner? OPC czyściłem alko . Pas jest ładny - to zrobiło ok 3000 st łącznie.
    Załączniki:
    • CCF07092015.pdf (2.59 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 14977922
    pecet7
    Poziom 18  
    Posty: 358
    Pomógł: 24
    Ocena: 80
    Jeżeli masz dostęp do tego pustego oryginału bądź sprawnego zamiennika spróbuj go założyć.
    Obstawiam wadliwy toner bądź uszkodzenie bębna w trakcie czyszczenia.
  • REKLAMA
  • #3 14978005
    foggy_baca
    Poziom 11  
    Posty: 80
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    bęben nie był czyszczony aż do dziś , były założone tylko 2 różne tonery. Jednak pytanie czy wystarczy wymiana OPC czy lepiej wymienić cały bęben?
  • #4 14978481
    pecet7
    Poziom 18  
    Posty: 358
    Pomógł: 24
    Ocena: 80
    Wydaje mi się, że wymiana samego wałka OPC powinna pomóc. Po wymianie wałka profilaktycznie wymieniłbym też toner na zamiennik innej firmy niż ten wadliwy był.
  • REKLAMA
  • #5 15100590
    webmlody
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Ocena: 1
    Proszę daj znać jak dałeś sobie radę, mam w tej drukarce podobny problem:
    Załączniki:
    • Brother 9020 - Toner TN-241 robi pasy na wydrukach po wymianie na zamiennik 20151025103500_001.jpg (545.2 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #6 15103857
    webmlody
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Ocena: 1
    Wyczyściłem zbiornik na zużyty toner dalej to samo :(
  • #7 15104211
    endriuf
    Spec od drukarek
    Posty: 6090
    Pomógł: 620
    Ocena: 1529
    Jak dla mnie wina tonera.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #8 15115244
    foggy_baca
    Poziom 11  
    Posty: 80
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    U mnie pomogło wyczyszczenie pojemnika na zużyty toner. Ale zamienniki też mogą być wadliwe, to w końcu przez nie (2szt) zapełnił się pojemnik, oczywiście były to chińczyki.
  • #9 15123663
    webmlody
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Ocena: 1
    Kupiłem nowy toner, wymieniłem bęben światłoczuły na nówkę.
    Mam dziwny efekt - jest lepiej ale pasy dalej są.
    Teraz po kalibracji / lub podczas pierwszego uruchomienia po przerwie pierwszy wydruk jest prawie idealny, przy kolejnym wydruku jest już gorzej.
  • #10 15144142
    webmlody
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Ocena: 1
    Po kilkukrotnej kalibracji z rzędu mam dobry wydruk.

    Daję drukarce odpocząć 3 minuty.
    Pierwsze 1-2 wydruki są zawsze szare kolejne są już ok.

    Daje drukarce odpocząć 5-10 minut.
    Wszystkie wydruki są szare.
  • #11 15190036
    foggy_baca
    Poziom 11  
    Posty: 80
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Mimo wszystko skontroluj pojemnik na zużyty.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z drukarką Brother 9020, która po wymianie tonera na zamiennik zaczęła drukować z pasami i brudzić. Po kilku próbach z różnymi zamiennikami, problem nadal występuje. Użytkownicy sugerują, że przyczyną mogą być wadliwe tonery lub uszkodzenie bębna. Wskazują na konieczność czyszczenia pojemnika na zużyty toner oraz rozważenie wymiany wałka OPC lub całego bębna. Po kilku kalibracjach i odpoczynku drukarki, jakość wydruków poprawia się, ale problem z pasami nie znika całkowicie.
REKLAMA