logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaka przyczyna uszkodzenia płyty MASTERCOOK I3D4 ?

andzelika 07 Wrz 2015 11:55 951 2
REKLAMA
  • #1 14977825
    andzelika
    Poziom 11  
    Posty: 22
    Pomógł: 1
    Ocena: 24
    Witam.Posiadam takową płytę.plyta przestala dzialac.Po rozebraniu widac rozwalony kondensator i od spodu w miejscu podlaczenia slad po zwarciu(brak nawet 2 sciezek).Po wymianie kondensatora i dorobieniu tych sciezek ,plyta znow zrobila bum i poszedl ten sam kondensator.Ma ktos moze jakis pomysl gdzie szukac usterki?
    Załączniki:
    • Jaka przyczyna uszkodzenia płyty MASTERCOOK I3D4 ? 20150904_142546.jpg (1.58 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Jaka przyczyna uszkodzenia płyty MASTERCOOK I3D4 ? 20150904_142526.jpg (1.23 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Jaka przyczyna uszkodzenia płyty MASTERCOOK I3D4 ? 20150904_142600.jpg (1.69 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Jaka przyczyna uszkodzenia płyty MASTERCOOK I3D4 ? 20150904_142619.jpg (1.14 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 14977996
    peter falk
    Specjalista AGD
    Posty: 7549
    Pomógł: 1158
    Ocena: 3357
    C13 odwrotnie wlutowany :D . Kto to robił :shocked!:
  • #3 14978003
    andzelika
    Poziom 11  
    Posty: 22
    Pomógł: 1
    Ocena: 24
    ja.nie jestem blondynka :D ale sie dopiero ucze.

    Dodano po 2 [godziny] 48 [minuty]:

    Wymienilam jeszcze raz ten kondensator (zwracajac uwage na prawidlowe wlutowanie ).Plyta pochodzila z 10 min i zaczol leciec z niej dym.wylaczylam.po rozkreceniu specjalnie nic nie widac,jedynie znow ten kondensator lekko spuchniety.Chlopaki pomozcie.to juz druga taka sama plyta walnieta.Nadmienie ze w drugiej tez ten kondensator i scalak TNY266GN.
REKLAMA