Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Electrolux ERN 2960 agregat HTK12AA - rozruch

passatwałcz 11 Wrz 2015 14:46 657 5
  • #1 11 Wrz 2015 14:46
    passatwałcz
    Poziom 15  

Witam,w mojej lodówce po krótkim zaniku napięcia w sieci przestał działać agregat, tylko światło w lodówce działa, jeśli podłącze na krótko to działa, termostat klika i zamyka obwód,ale agregat nawet nie buczał. Co mogło się zepsuć w układzie rozruchowym? chciałem to kupić w miejscowym sklepie agd ,ale pan mnie nakarmił czarami, że to jest zintegrowane z agregatem i on mi wymieni za 500, mimo ,że miał cały worek tych układów to stwierdził,że żaden nie będzie pasował.. Czy zatem mogę sam układ kupić i jaki? Ewentualnie jak naprawić stary. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

0 5
  • #2 11 Wrz 2015 17:46
    skryn
    Admin grupy AGD

passatwałcz napisał:
    jeśli podłącze na krótko to działa

Bo jak działa na krótko, to sprężarka wraz z rozruchem jest sprawna.
    I jak znam życie, to zadziałał klikson sprężarki po Twoich "eksperymentach" z termostatem (włączam/wyłączam).
    Jednym słowem, sprzęt masz sprawny.
    Włącz go do sieci i nic nie rób (wróć z kabelkami do stanu pierwotnego).

0
  • #3 12 Wrz 2015 00:14
    passatwałcz
    Poziom 15  

Termostat byl sprawdzony bez sprężarki,skoro zamknął obwód to uznałem za sprawny a agregat podłączałem bez kliksona do bolców z niego wystających.

0
  • #4 12 Wrz 2015 00:57
    peter falk
    Specjalista AGD

passatwałcz napisał:
    agregat podłączałem bez kliksona do bolców z niego wystających

8-O Znaczy - w jaki sposób?

0
  • #5 12 Wrz 2015 11:18
    passatwałcz
    Poziom 15  

Uzwojenie główne na stale pod 230-buczenie, chwilowa zworka na uzwojenie rozruchowe i pracuje. To jest wg mnie na krótko, z urządzeniem rozruchowym nawet nie buczał,nie bylo przejścia na główne uzwojenie..

0
  • #6 12 Wrz 2015 13:21
    DominTR3B
    Poziom 26  

Więc jeśli termostat i sprężarka sprawna to powód morze być w obwodzie rozruchowym.Przekaźnik,kondensator,pozystor,przepalona ścieżka lub złącze.

0